24.6. - 30.6.2024

25.06.2024

Silně obsazené znamení Raka, Sluncem, Merkurem a Venuší, nám krásně koresponduje s počátkem léta a především s naším emočním prožíváním a potřebami naší duše. Je to známka velmi citlivého období. Luna, která vládne v tomto měsíci Slunci v Raku, vždy každé dva a půl dne zabarví jeho energii.

Na počátku týdne to je znamení Vodnáře, abychom mohli uvolnit a nedržet v sobě své pocity, dát prostor změně v každodenním životě a zbavit se také třeba nějakých nežádoucích návyků. Bude podpořen náš intelekt i intuice, cestování, vhodné jsou různé aktivity s možností vzdělávání a setkávání se s lidmi. Nebude nouze o nápaditá řešení, novinky a především je tu pomoc, pro změny v našem způsobu uvažování.

Pod vlivem Venuše v Raku v sextilu na Mars v Býku se můžeme vrhnout na nějaké zkrášlování a vylepšování našeho domova, zahrad, nebo si pozvat milou návštěvu. Vhodné jsou i procházky v přírodě, cvičení a vše, co prospěje našemu tělu. Konstelace podpoří romantické chvíle.

Středa, čtvrtek a pátek dopoledne bude patřit Luně v Rybách a krásným pozitivním vazbách na planety v Raku. Energie, která nás vyzve ke zklidnění a zvnitřnění, relaxaci a plynutí. Buďme alespoň na krátký čas sami se sebou. Máme možnost prožít a projevit více lásky, soucitu, něhy a empatie vůči druhým, dětem i vůči sobě. Oceňme školní výsledky dětí, ať jsou jakékoliv.

Prospěje nám pobyt u vody, kdy můžeme nechat odplout vše co nás tíží. Stále jsme pod vlivem vyrovnání karmických dluhů z minulosti.

O víkendu se přesune Luna již do znamení Berana a energie se podstatně změní. Čekají na nás různé výzvy, zejména v oblasti vztahů v rodině, partnerství, spolupráce a diplomacie. Černá luna opouští znamení Panny a přesune se v sobotu 29/6 do znamení Vah.

Další důležitou událostí konce týdne je zastavení se a začátek zpětného chodu planety Saturn v Rybách, v neděli 30/6.2024. Retrográdní pohyb Saturna bude trvat do 15/11/2024. Dává nám možnost se vrátit k takovým hodnotám jako je všeobjímající láska, vstřícnost, pochopení, pomoc, soucit a laskavost, trpělivost, pokora a především zodpovědnost. Saturn jako moudrý učitel nás vyzývá k duchovní práci na sobě, k vědomému životu a tudíž k cestě k našemu Božství a Bohu. Je to jediná cesta pro budoucnosti této planety.  

Krásný začátek prázdnin a dovolených.

Mír do vašich srdcí.

Eva

Afirmace

Pokaždé, když máš pocit, že se vůbec, ale vůbec nic neděje,

 můžeš si být zcela jistý, že právě v tuto chvíli se toho děje nejvíc.

 Jen se to zatím odehrává na úrovni, kam tvoje oči nedohlédnout.


"Afirmace", Jan Menděl