28.2. - 6.3.2022

28.02.2022

 Vraťme se k minulému týdnu, kdy na jedné straně jsem psala o nádherných láskyplných a soucitných energiích a na straně druhé jsem varovala před nezvládnutím

......... kvadratury Merkura ve Vodnáři s Uranem v Býku. Konstelace, pro kterou je typická vznětlivost, vztek, ostrá slova, nečekané zvraty v myšlení a nepřiměřené reakce. Libování si ve vzdoru, odporu, kterým chceme být zajímaví, názorově odlišní. Jsme tím ale odříznutí od svého srdce, dominuje nám a řídí nás rozum..........

Přesně se naplnila tato konstelace, kdy "někdo" nezvládl sám sebe a své myšlenkové pochody a na základně zkratu ve své mysli, šokoval svým rozhodnutím a činem celý svět. Až tak se může takováto konstelace projevit!

Dění pokračuje i v tomto týdnu. Na stejném stupni zvěrokruhu se sejdou planety Venuše, Mars a Pluto v Kozorohu. Mars je válečník, Pluto touží po ovládání a moci. Venuše by ráda řešila situaci diplomatickou cestou, ale není ji nasloucháno. To vše se děje pod vládou přísného a chladného Saturna, který se nachází ve znamení Vodnáře. Přináší téma omezení svobody a nezávislosti. Toto stellium je naplněno velkou agresí, bojem, manipulací, ničením a zápasem o to, kdo z koho, kdo je silnější a kdo koho víc převálcuje.

Můžeme tyto energie cítit i v našich osobních životech, a to zejména ve vztahové rovině. Mezi mužskou a ženskou energií je silné napětí. Vše, co se děje uvnitř nás, se manifestuje zároveň i ve vnějším světě. Proto tak velmi záleží na každém z nás, jak je uvnitř sebe vyladěný a jak umí situace řešit.

Můžeme se opřít o Novoluní v Rybách, které nastane ve středu 2.3.2022 v 18,34 hodin. Přinese blahodárné energie a velkou podporu. Slunce a Luna se budou navíc prolínat ještě i s planetou Jupiterem a vytvářet sextil na Uran. Energie zcela opačného charakteru, než ty již zmiňované. Tyto nás vedou ke smíru, lásce, soucitu, pomoci a odpuštění. Pomáhají nám přenést se přes všechny bolesti světa. Jsme vedeni ke spolupráci s Božstvím, Zdrojem,....

Je velmi dobře vidět, jak lidstvo funguje. Většinou v případě válek, nemocí, rozbrojů, bezpráví,  si jsou lidé blíž, dokáží se semknout, otevřít svá srdce, přestanou mezi sebou bojovat a projevují lásku a soucit. A dokonce i Ti co nevěří, se modlí i k Bohu.

Novoluní nám dává příležitost ke změně, k tomu, abychom se podívali na dění ve světě a prožívali ho z pozice vyššího vědomí, vyššího smyslu. Nabízí cestu lásky, nesobecké služby a soucitu, ovšem i přijetí a klidu. Opět nám je připomínáno, na čem v životě záleží a čeho si máme vážit. 

Uvědomme si, že každý boj a agrese uvnitř nás, byť na nepřítele, na nespravedlnost, na viníky, na lidi kolem nás, situaci jen zhoršuje, ba naopak posiluje. Každá naše myšlenka a emoce se otiskuje do kolektivního pole a spoluvytváří ovzduší ve společnosti. 

Planeta Merkur je v konjunkci se Saturnem ve Vodnáři a dává důraz na nutnost konstruktivního vyjednávání bez emocí, s vážností a vědomím si odpovědnosti za svá slova a rozhodování. Čiňme tak každý z nás, nepěstujme si v sobě strach, pesimismus, smutek ani obavy. Pěstujme v sobě a šiřme víru, optimismus a naději. Věřme, že Novoluní přispěje alespoň ke zmírnění situace ve světě. K obratu může pak přispět i nedělní přechod Venuše s Marsem do znamení Vodnáře.

Jedině Láskou můžeme měnit svět.

Mír do vašich srdcí.

Eva

Vnitřní klid je základním pramenem štěstí a radosti. 

Dalajláma