30.1. - 5.2.2023

02.02.2023

Týden začal pozitivní konstelací Slunce ve Vodnáři v trigonu na Mars v Blíženích. Výborný čas na to, abychom se pustili do něčeho nového, uskutečnili to, co jsme dříve odkládali na neurčito nebo to, v čem jsme potřebovali obstát. Jedná se o svižnou energii, plnou nových inspirací a nápadů. Jsme vybídnuti nejen k mentálnímu pohybu, ale i fyzickému, věnovat se aktivitám, které prospívají našemu tělu.

O víkendu se situace změní. V neděli 5.2.2023 v 19,28 hod. nastává Úplněk ve Lvu.

Znamená to, že Luna ve Lvu bude stát proti Slunci ve znamení Vodnáře. A zároveň v tomto případě budou obě tato světla tvořit disharmonický aspekt na planetu Uran.

Klima bude dosti napjaté až revoluční, podrážděné s množstvím překvapivých změn v nás i mimo nás(i v počasí). Na každém z nás bude, jak si s tím poradíme. Zda budeme tvořit nebo bořit. Zda dokážeme být laskaví, srdeční a otevřeni změnám. Nebo budeme obviňovat své okolí za to, že se cítíme mizerně a nesvobodně, že za náš neúspěch mohou ostatní?

Výzvou pro nás všechny bude, zda dokážeme sloučit své osobní zájmy se zájmy celku.

Budou tu tendence dávat najevo svou nezávislost za každou cenu a být stále v opozici. Úplněk se může nepříjemně dotknout i mocných tohoto světa. Můžeme být svědky sebestřednosti, povýšenosti a arogance.

Současně bude probíhat i kvadratura mezi Marsem v Blížencích a Venuší v Rybách. Přinese nesoulad a napětí do mezilidských vztahů, neporozumění, neschopnost se domluvit, tajnosti a nepoctivost.  

Buďme otevřeni změnám, přijměme každou výzvu.

Mír do vašich srdcí.

Eva


Vnitřní klid je základním pramenem štěstí a radosti.


Dalajláma