13.2. - 19.2.2023

13.02.2023

Planeta Merkur, která se již usadila ve znamení Vodnáře tvoří v prvních dnech týdne opozici na Černou lunu ve Lvu. Mezilidská komunikace nebude snadná, získá na dramatičnosti a projevech důležitosti. Mohou nás rozhodit naše vlastní myšlenky, které nám poskytují všechny možné důvody, proč se cítíme tak, jak se cítíme, a kdo za to vše může. Jasná mysl selhává, vítězí potřeby nízkého Ega. Potřeba se prosadit za každou cenu, strhnout na sebe pozornost a mít svou "pravdu". Drama se může odehrávat na poli lásky a tvořivosti. Chybí objektivní posouzení situace a nadhled.

Dočkáme se i velmi pozitivní konstelace na Valentýna, přesněji ve středu 15.2.2023. Venuše se potká s planetou Neptun v Rybách. Aspekt, který v nás bude probouzet lásku, něhu, snění, romantické představy a naladění. Této Božské inspirace by měli využít především umělci pro svou tvorbu. Ale i my ostatní, zpívejme si, tančeme, poslouchejme hudbu a propojme se s Božstvím. Konstelace se může ovšem také projevit jako silné milostné opojení, s následným zklamáním. Silné budou také sklony k závislostem. 

Energie lásky nám pomohou odpoutat naši pozornost od povinností, zátěže, problémů i nějakých omezení, která sebou přinese Slunce v konjunkci se Saturnem ve Vodnáři.

Tato konstelace nám přináší do života potřebu nejen svobody, ale i řád, trpělivost a zodpovědnost. Zkoumejme, kde je potřeba se vymezit a kde naopak se máme přestat stavět na odpor. Staré a tíživé opusťme, hledejme nové cesty a dovolme si je. Nastavme si pravidla a dodržujme je.

Ze soboty 18.2. na neděli 19.2. již vkročí Slunce do znamení RYB. A o tom příště.

Ten, kdo nás nejvíce omezuje, jsme my sami.

Mír do vašich srdcí.

Eva

Rada andělů na tento týden

(Andělé světla-D. Cooper)

 SMÍCH

Smích je zázračný lékař. Zbavuje strachu, a když se zasmějete, jste šťastnější, rozjasněnější a uvolněnější.

Pamatujte, že andělé létají proto, že se berou lehce, a tak se povzneste nad všemožné obtíže a vnímejte situace z té veselé stránky. Smějte se sobě a s druhými.

Když se uvolníte a zasmějete, vaši andělé vám vnuknou nové nápady a myšlenky, které mohou obtíže proměnit v potěšení.

Smích je sluneční světlo, které rozpouští temnotu, takže buďte veselí, hraví a radostní.

Afirmace: Ve všem vidím humor.