11.5. - 17.5.020

11.05.2020

Stále jsme od vlivem působení sextilu mezi Sluncem v Býku a Neptunem v Rybách. Učíme se nesobecké a bezpodmínečné lásce, vidět krásu všude kolem nás, a k přijetí života takového, jaký je právě teď. Slunce uzavírá i trigon s Plutem a podporuje naši vytrvalost, houževnatost, nevzdávání se a aktivuje naši vnitřní sílu k vlastní proměně a překonávání překážek. Dalším nápomocným aspektem je trigon mezi Sluncem a Jupiterem. Neztrácíme humor, optimismus a naději. Ke koncentraci a konstruktivnímu jednání nám pomůže Merkur v trigonu na Saturna. 

Tento týden je zajímavý tím, že hned tři planety se stávají retrográdními, čímž zesílí jejich vliv na náš život. Jsou to tyto planety :

Retrográdní pohyb (zpětný) Saturna (12.5.-29.9.) nás vrací zpět ke kořenům, ke starému, ověřenému. Poukáže na nutnost být ukotvení zde na zemi. Vyjeví se nám situace, které nás upozorní na to, že nejsme dostatečně disciplinovaní, stabilní a kde nám chybí pevná vůle. Nebo naopak, zjistíme v čem se nechceme pohnout z místa, kde tvrdošíjně trváme na svém, i když změna je nevyhnutelná. Přijdou nové zkoušky, výzvy.

Venuše se obrací do zpětného chodu ve čtvrtek 14.5. (do 25.6), a stále je pod kvadraturou s Neptunem. Vrací nás k uvědomění si své sebehodnoty a k přijetí druhých takových, jací jsou. Sundejme si růžové brýle a pohleďme na naše vztahy s otevřenýma očima. Nic si nenamlouvejme a neidealizujme. Rozumné stanovisko zaujměme i v hospodaření s penězi.

I planeta Jupiter se vrací zpět (15.5.-13.9.), aby nás vyzvala přehodnotit své cíle, hodnoty, a učila nás smysluplnému chování. Pokud nám něco nedává smysl, přestaňme to dělat. Poučí nás o hojnosti a o tom, jak důležitá je vděčnost a jak se nevyplácí překračovat stanovené hranice.

Aspekt Merkur kvadratura Mars varuje před napětím, stresem, zbytečným rozčilováním, nervozitou a netrpělivostí. K uklidnění pomáhají hluboké nádechy a výdechy.

Planeta Merkur přechází do znamení Blíženců, kde se velmi silně a pozitivně může projevit její vliv. Rozběhne se obchodní a komunikační ruch, lidé se začnou více kontaktovat a přemísťovat. Je podpořena energie zdravého rozumu, učení se novému, vyjednávání a vyřizování na úřadech.

Další planeta, která mění své pole působnosti je Mars, který přejde ve středu do znamení Ryb. Přináší vstřícnost a ochotu pomáhat, obětavost a pracovitost. Jednání a naše vůle bude však záviset na momentálním rozpoložení. Může roztočit však kolo různých závislostí, např. na alkoholu.

Rada andělů na tento týden

(Andělé světla-D. Cooper)

Archanděl Šamuel : " Archanděl Šamuel pracuje v růžovém paprsku lásky. Tato karta pro vás znamená požehnání a ukazuje, že jste připraveni otevřít své srdce nepodmíněné lásce. Láska nezná mezí a přijímá všechny bytosti takové, jaké jsou. Láska nesoudí. Pravá láska je tak mocná, že rozpouští zranění, hněv i oddělenost. Dovolte lásce aby proudila do vašeho srdce a dotkla se těch které máte rádi, těch, které rádi nemáte, i těch, které neznáte.

Tak se vytvoří světelný most, po němž mohou chodit andělé a přinášet naději a mír. Na oplátku bude požehnán i váš život a naplní se láskou."

Afirmace: " Plamen lásky naplňuje mé srdce."