13.5. - 19.5.019

14.05.2019

V tomto týdnu se stále ještě projevuje příznivý vliv konstelace mezi Sluncem v Býku a Saturnem s Plutem v Kozorohu, jak bylo popsáno v minulém týdnu. Do této konstelace vstoupí nyní také Merkur (Merkur konjunkce Slunce, trigon Saturn a Pluto). Myšlení se zpomalí a zklidní. Kladen je důraz na střízlivé, praktické a láskyplné uvažování, na vědomí si zodpovědnosti za každou svou myšlenku a slovo. Protože jak myslíme, tak konáme. Podle toho, jaká myšlenka se zrodí, takový bude výsledek v realitě. Nyní se nám osvědčí, když si dáme čas na promyšlení a rozhodnutí. Máme se nyní opřít o tzv. selský rozum, o to co je osvědčené a vyzkoušené v praxi. Dělat kroky, které vedou ke stabilitě a dlouhodobosti. Dokončit vše rozdělané. Myšlení se bude točit kolem praktických, každodenních záležitostech, jako je plánování chodu domácnosti, vyřizování, úklid, vaření, výchova dětí, práce na zahradách, hospodaření s financemi apod.. V tomto čase si uvědomíme své priority a hodnoty, upevníme svá zdravá přesvědčení a názory, učíme se být věrni sami sobě. Před tím však budeme vedení k provedení inventury našich myšlenek a postojů, k roztřídění a odstranění těch, která nám v dobrém neslouží. Neopakovat stejné chyby a poučit se z minulosti nám pomůže Merkur v trigonu na sestupný jižní uzel.

Do znamení Býka přechází i planeta Venuše, a to ve středu 15.5. v 11,47 hodin. Tím se zesílí téma lásky, poctivosti, věrnosti a stability. Venuše vytváří konjunkci s Uranem a sextil na Mars. Máme položit a vybudovat nové základy pro naše vztahy. Nastolit změnu. Soužití postavit na pravých hodnotách, větší toleranci, svobodě, pravdě, nadhledu, ale i na vědomí zodpovědnosti za své city. Mohou se z čista jasna zrodit vztahy nové, ale mohou se náhle i rozpadnout již ty nevyhovující. Frustrace či stres může vyvolat přejídání se, neuvážené utrácení, nicnedělání nebo přehnanou potřebu si užívat. 

Planeta Mars přechází do znamení Raka ve čtvrtek. Naše vůle a energie bude silně ovlivněna našimi pocity a emocemi, a bude směřovat do rodiny, k dětem, přírodě a ke starší generaci. V příznivé vazbě na Venuši a Urana pomůže vyladit a zharmonizovat vztahy, projevit více citlivosti, ohleduplnosti a péče o druhého.

Úplněk ve Štíru, v sobotu 18.5.019 ve 23,12 hodin, nám vyplaví nejrůznější škálu emocí, může přivolat naši vnitřní krizi. Nastává rozpor mezi potřebou klidu, pohody, stability a budováním, a nutností něco opustit, nechat odejít. Zjistíme, které události, situace, zážitky, vztahy a emoce máme nechat zemřít a kde jsme sami sobě ubírali na hodnotě. Máme nastolit lásku k sobě a k druhým, dopřát si hojnost a budovat si šťastnější život. 

Rada andělů na tento týden

(Andělé světla-D. Cooper)

SPOLUPRÁCEAndělská moudrost radí, abyste své dovednosti a nadání použili k obecnému dobru. 

Vyhněte se mocenským bojům, konfliktům a soupeření, jež vycházejí z touhy ega vyhrát. Spolupráce s cílem nejvyššího dobra napomáhá harmonii a pospolitosti a v každém podporuje to nejlepší. 

Dejte si za cíl, aby každý měl pocit uspokojení z vykonané práce. Budete tak kolem sebe šířit dobrou vůli a harmonii. Andělé vás vedou k tomu, abyste lidi spojovali dohromady. Hledejte možnosti, jak si vzájemně pomáhat. 

Otevřete-li se sdílení, budete z toho mít prospěch i vy a andělé vašim snahám požehnají.

Afirmace: Se všemi spolupracuji.