16.3. - 22.3.020

17.03.2020

Cítíte ten klid, zpomalení, zastavení všude kolem nás? Každý den už je jiný, nepodobá se těm dnům před pár týdny. To je pravé poselství těchto dnů a této doby: změna, transformace, zklidnění, ukončování, pokora, neplýtvání, víra, uzdravení. 

Ano, ne všichni si mohou tento klid dopřát vzhledem k jejich profesi (zdravotníci, prodavači, .....), o to víc jim patří můj veliký dík, uznání a poklona.  

Vše se děje proto, abychom si uvědomili, že "po staru" se už žít nedá. Každého z nás tato situace změní, přivede k hlubšímu zamýšlení se nad sebou, svým životem, přehodnotíme priority, přehodnotíme vztah k sobě, druhým, ke zdraví i nemocem.

Jaké rady má tedy pro nás vesmír?

Znamení Kozoroha je předimenzované planetami, které nám jasně sdělují na co se máme nyní zaměřit : být disciplinovaní, trpěliví a každý za sebe přijmout zodpovědnost, jak prožijeme každičký den, co uděláme pro své zdraví, jakým způsobem přijímáme nové a nové zprávy a opatření z medií (pokud je tedy nutné je poslouchat), jak situaci hodnotíme, jak to vše necháváme na sebe působit. Toto vše a další je jen naše rozhodnutí a zodpovědnost. Nevymlouvejme se na někoho jiného, nekritizujme, spíš přiložme ruku k dílu. Pro všechny z nás je to nová a nelehká situace, ve které se musíme učit žít, nikdy jsme ji ještě nezažili.

Nehádejme se, nesoupeřme o názory i jinak, udržujme v sobě optimismus a víru. Strach a panika, je podhoubím pro oslabení imunity a vznik nemocí. Nyní máme možnost praktikovat vše naučené v běžném denním životě. Stav našich myšlenek je rozhodující. 

Každá těžká situace v životě nese v sobě zároveň náboj něčeho nového. Zeptejme se sami sebe, co mi tato situace přináší dobrého, jak mohu smysluplně využít této doby?

Je úžasné, kolik máme nyní času pro sebe a své rodiny, čas si něco přečíst, nastudovat, udělat si doma pořádek, chodit do přírody, věnovat se zdravému vaření atd. V podstatě teď nic nemusíme, je na nás, jak den prožijeme. Co je však nejdůležitější a velmi blahodárné, je naučit se být sám(a) se sebou v rozjímání, v meditaci, která nás uklidní, ozdraví, zalije nás láskou. Ponořme se do svého duchovního srdce (místo uprostřed hrudi) a naslouchejme vzkazům zevnitř. Váš vnitřní hlas k vám začne promlouvat. Pokud jsme neustále zaměřeni na věci kolem nás, tj. žijeme tím vnějším světem (co se kde děje, co kdo řekl, udělal, neudělal, co bychom měli stihnout,,....), nemůžeme uslyšet hlas své duše. Ten zaslechneme jen, pokud se ztišíme, zklidníme se a napojíme se na něj. Náš vnitřní prostor byl nebo ještě je pro mnohé lidi neznámý, nedůležitý, nevěděli o něm že existuje. Je však daleko důležitější než ten vnější. Proto nyní přišel čas, abychom ho objevili.  

Slunce na posledních stupních Ryb v sextilech na planety v Kozorohu v nás probouzí lásku k bližnímu svému, ochotu dělat něco navíc, pomáhat, mít soucit, dává nám naději, ale především nás učí k PŘIJETÍ situace a vědomí(víře) toho, že je vše v pořádku, tak jak to je. Nyní sehrává internet a sociální sítě velkou a pozitivní úlohu. Můžete využít hromadných meditací, které posilují zdraví nás všech, uzdravují celou planetu.

Slunce přejde v pátek 20.3.020 ve 4,49 hod. do znamení Berana, nastává Jarní rovnodennost a tím začíná nový astrologický rok, je tu JARO. Příroda i my se začneme probouzet ze zimního spánku a probudí se v nás energie, činorodost. Věci dostanou rychlejší spád. Znamení Berana nás učí samostatnosti, aktivitě a odvaze. Dobře poznat sám sebe a podle toho žít. Nebát se překážek a učit se je překonávat. Být sám(a) za sebe, nezávislý(á) na druhých. Nemělo by to však přejít k nárůstu sobeckého a bezohledného jednání, napětí, bojům a agresi. Pozor na prudkost a netrpělivost. 

Další důležitou astrologickou událostí je přechod planety Saturn do znamení Vodnáře, a to 22.3.020 hned po půlnoci. Zůstane v tomto znamení do 2.7.020, aby se pak opět vrátil do znamení Kozoroha. Silně tato konstelace bude mít vliv na naši svobodu. Mohou přijít další nařízení, zákazy, které nás v mnohém omezí. Přichází důležité učení o tom, že vnitřní svobodu nám nemůže nikdo vzít. 

Zatím k Saturnovi stačí, příště možná víc. Kdo ví?

Přeji nám všem pevné zdraví a víru v lepší budoucnost. 

Rada andělů na tento týden

(Andělé světla-D. Cooper)

SMYSL PRO HUMOR - Andělé vás vedou k tomu, abyste si udělali čas na veselou zábavu. Uvolněte se a vzpomeňte si na svůj smysl pro humor. Přistupujte ke všemu s lehkostí.

Legrace a veselí přinášejí lehkost ducha. I ty nejobtížnější situace mohou být snazší, když se na ně dokážete podívat z té humornější stránky, a proto si pěstujte smysl pro legraci.

Jak můžete do svého společenského života, do svých vztahů a do svého pracovního života vnést více hravosti, smíchu a legrace?

Když se radujete, andělé se radují s vámi, neboť radost, hravost, humor a smích milují nade vše.

Afirmace: Zvládám své emoce.