20.4. - 26.4.020

20.04.2020

Slunce prochází již znamením BÝKA. Ohnivá energie Berana končí a je nahrazena praktickou, klidnou, zemitou a vytrvalou energii Býka. V průběhu jednoho měsíce budeme konfrontováni s tím, jak si vedeme v oblasti hmotné, finanční, jaký je náš žebříček hodnot a především, jaký máme vztah sami k sobě. Je dobré se nyní věnovat praktické stránce našeho života, nevyjímaje naše tělo, vzhled a kontakt s přírodou. Znamení Býka je znamením krásy, proto ji hledejte ve všem co je kolem vás, obdivujte ji a obklopujte se jí na každém kroku. Dopřejte si jídlo a pití, které máte rádi, práci střídejte s odpočinkem a siestou. Mějte rádi sebe, mějte rádi život.

Slunce v Býku uzavírá na začátku týdne kvadraturu se Saturnem ve Vodnáři. Můžeme negativně vnímat různá omezení, překážky a povinnosti, které na nás číhají, což může vést ke ztrátě nálady, nedostatku energie, nechutí něco podnikat nebo k překračování hranic. Pozor na lenost a letargii.

Ve čtvrtek 23.4. ve 4,25 hodin nastává Novoluní v Býku, které je pod již zmiňovanou kvadraturou od Saturna a zároveň pod vlivem planety Uran, s kterou obě světla uzavírají konjunkci. Každé novoluní je příležitostí ke změně, je to nový počátek. Nastává nová etapa, která se dotkne našich osobních hodnot a materiálních a finančních jistot.

Pod vlivem této konstelace bychom měli "zapracovat" na svém sebevědomí a zdravé sebelásce. Vztah jaký máme sami k sobě je ten nejzákladnější vztah, který má velký vliv na naše jednání, myšlení a bytí v tomto životě. Pokud si nevážím sama sebe, neumím si ani vážit druhých lidí. Snažím se o spojení s druhými nebo jsem ve vzdoru, odporu a v boji s nimi?

Novoluní nás vybízí ke změně priorit, hodnot, ke změně vztahu k hmotnému, k přírodě, stravě, k tělu. Ale také ke Svobodě. Ta neznamená dělat si co chci a nerespektovat pravidla. Svoboda je vnitřní stav a nezáleží na vnější realitě. Přichází probuzení, potřeba se uvolnit, osvobodit, odstoupit od toho, co nás spoutává a zotročuje. Sílí potřeba se rozhodnout a jít za svou vizí. 

Z našeho klidu a stereotypu nás může vytrhnout nečekaná událost, či překvapení. Velká touha po svobodě a změně může však vyvolat i překotná rozhodnutí, netrpělivost, neuváženost, nesoustředěnost a z toho plynoucí dopady, stres i nehody. Můžeme nepromyšleně utrácet, mohou nastat technické poruchy, hlídejte si počítače a mobily.

Koncem týdne si dávejme pozor na psychické propady, sebedestruktivní sklony a pocity bezmoci, před kterými varuje Merkur v kvadratuře na Pluta. Vybízí nás k radikálnímu obratu v našem myšlení. Skoncovat se starými naprogramovanými myšlenkami, které se vážou k minulosti a neustále nás pronásledují i v přítomnosti, i když už s ní nemají nic společného.

 Snažme se pozornost nasměrovat na to, co nás těší, co máme rádi, co nás obohacuje a co nás baví. Popovídejme s přáteli, neztrácejme humor a kochejme se krásami přírody nebo si poslechněte tuto meditaci:Neztrácejme pevnou půdu pod nohama.

Vaše Eva

Rada andělů na tento týden

(Andělé světla-D. Cooper)

Milosrdenství -abyste v sobě mohli rozvíjet milosrdenství, odpusťte sobě i všem kolem vás.

Buďte velkodušní, spatřujte v druhých to dobré a předpokládejte, že jsou nevinní.

Otevřete se soucítění, ale především sáhněte po moudrosti nacházející se ve vašem nitru, která rozpoznává Božství v každé bytosti.

Když svůj přístup k druhým zjemníte milosrdenstvím nabídnete jim tak milost.

Budete kolem sebe šířit mnoho světla, radosti a svobody, jež umožní druhým najít to dobré i v sobě.

Andělé milosrdenství vám nabízejí možnost odstranit bolest nebo potíže. Přijměte to s vděčností.

Afirmace: Jsem milosrdný/á.