10.6. - 16.6.2024

10.06.2024

Máme za sebou volby do Evropského parlamentu a tomu odpovídala víkendová konstelace planety Mars v Býku v kvadratuře na Pluta ve Vodnáři. Energie změny, tlaku, boje, potřeby se vyjádřit, zvítězit, uspět a prosadit své hodnoty. I další dny budou zabarveny tímto tématem, ale i tématy každého z nás. Výzvou je schopnost vědomě komunikovat a zpracovávat informace.

Venuše v Blížencích pomalu opouští Slunce v Blížencích a vystřídá jí planeta Merkur, která společně se Sluncem vytvoří neharmonickou vazbu na Saturna. Pokud to dovolíme, tak diplomacie a snaha se domluvit půjde do pozadí, naopak "vylezou" do popředí komunikační neshody, slovní útoky, pomluvy a myšlenkové zkraty. Můžeme se cítit jak na houpačce, vnímat v sobě dva nesouladné proudy, rozpolcenost, výkyvy nálad.

Nemusíme tomu však podléhat, máme možnost to změnit prostřednictvím naší kreativní mysli. Rozhodnout se, jak se chceme cítit, jak určité situace chceme řešit, v jaké realitě chceme žít, ale nejdřív je třeba si udělat pořádek v hlavě. Být ve spojení se svými myšlenkami, uvědomovat si je, třídit je, přijmout za ně zodpovědnost. Být vědomým pozorovatelem.  

Znamení Blíženců, které vládne tomuto měsíci nás učí větší lehkosti a radosti ze života, abychom byli schopni přijmout a vyvažovat protichůdné tendence uvnitř nás. A to, co k nám zvenku přichází a je z našeho pohledu nedobré, nepříjemné, těžké, tak nesoudit, ale umět s pokorou přijmout.

Zaměřme se na to, co nás baví, co nás obšťastňuje. Věnujme se praktickým záležitostem, tančeme a zpívejme si. Stýkejme se s lidmi, s kterými si rozumíme a je nám s nimi dobře. Pobývejme často v přírodě.

Planeta Neptun v Rybách v opozici na Černou lunu v Panně nás propojí s našimi minulými životy. Připomene nám, co je ještě naším tématem a co bychom měli skrz lásku uzdravit.

Venuše v Blížencích v kvadratuře s Neptunem v Rybách poodhalí naše iluze v rámci vztahů. 

Co si namlouváme, a co nechceme vidět a přijmout? Umíme milovat bezpodmínečně?

Mír do vašich srdcí

Eva

Afirmace

Je lepší být upřímným hříšníkem 

než falešným světcem.


"Afirmace", Jan Menděl