11.12. - 17.12.2023

11.12.2023

V neděli jsme zapálili 2. adventní svíci s názvem Mír. Toto téma se ponese tímto týdnem, ve kterém zároveň nastává Novoluní ve Střelci, a to ve středu v brzkých ranních hodinách 13.12.2023 v 0,31 hodin.

Slunce i Luna se sejdou ve znamení Střelce na 20st. tohoto znamení, čili jim půjde o stejnou věc. Ať už je to touha po štěstí a svobodě, dopřávání si hojnosti, dělání si radostí, setkávání a obdarovávání přátel a blízkých, tak rovněž touha po cestování, po poznání, až po kladení si filozofických otázek o smyslu života nebo odkazu Vánoc.

Horoskop novoluní klade důraz na oblast myšlení a komunikace. Co cítíme, to máme vyjádřit i slovy, být upřímní, a v názorech velkorysí. Očistit a osvobodit naše myšlenky od nevyřešených témat, které se nám neustále dokola honí hlavou, a která způsobují chaos a neklid. Novoluní je pod nepříznivým vlivem planety Neptun, která může zakalit náš rozum a vést nás cestou iluzí a nereálných výzev. Prvotní nadšení se pak snadno změní v rozčarování a zklamání. 

Výzvou novoluní je učit se být co nejvíce v klidu, ve svém středu a v míru sami se sebou. Navazovat kontakt s vyšším světem, meditovat, a využívat své duchovní znalosti a schopnosti v reálném životě.

Nehrozí pak, že se necháme zlákat a ovládat lákavými vnějšími podněty, jako je přemíra informací, zboží, událostí, nakupování a honění se za tzv. štěstím.

Připomeňme si slova mystika Eduarda Tomáše:

"Není trvalého štěstí v žádném z předmětů světa, je v nás."

Energie tohoto týdne podporují praktické a konkrétní činnosti, plánování, dokončování a dělání si pořádků. Využijme konstelaci Merkura v Kozorohu v harmonickém aspektu na Jupitera. Koncentrace, trpělivost, zodpovědnost, spolehlivost, a také optimismus a víra povedou k úspěšnému cíli.

Merkur v Kozorohu se ovšem stane v době novoluní retrográdním, a bude tomu tak až do 2.1.2024. Větší pozornost si vyžádá naše komunikace, ne všichni nám mohou porozumět, nebo splnit co nám slíbili. Nedorozumění budou častá. Může docházet ke kolapsům v dopravě, opožděnému doručování zásilek aj. Ani nákup techniky se příliš nedoporučuje od 13.12.2023.

O skvělou atmosféru a hluboké prožitky se postará Merkur v harmonické vazbě na Venuši ve Štíru.

V neděli zapálíme již 3. adventní svíci s názvem Přátelství. 

Mír do vašich srdcí

Eva


Každá minuta je časem lásky, bezpodmínečné boží lásky, až do nejzazšího věku. Kdybys prošel širý svět, lásku a štěstí najdeš jen ve svém Duchovním srdci.

Marta Foučková