12.12. - 18.12.2022

12.12.2022

 Slunce ve Střelci v neharmonické vazbě na Neptuna a Jupitera nás varuje před tím, abychom nepodléhali předvánočnímu shonu a přehánění.

Máme si uvědomit, zda to co děláme, děláme jen proto že musíme, že se to po nás žádá, že to tak má být, že je to tradice, nebo co by řekli druzí, .. apod. Pokud ano, změňme to. Pokud to vše tvoříme s láskou, a proto, že z toho máme dobrý pocit a těší nás to, pak nás to neunavuje a vše hladce plyne.

Neměli bychom ani podléhat iluzi, že štěstí přijde, když budeme hodně nakupovat, vařit, jíst a dopřávat si všeho ve velkém. Jsou to náhražky, kterými jen zalepujeme vnitřní prázdnotu. Hledejme štěstí v sobě, ve svém srdci. Nahlédněme do své duše, co opravdu potřebuje.

Učme se také soucitu, šlechetnosti, dobročinnosti, nesobeckosti a pomoci.

Slunce ve Střelci v sextilu na Saturna ve Vodnáři nám doporučuje se umět tzv. "zdravě omezit" i vymezit, a poznávat, kdy už máme dostatek. Jít krok za krokem a být si vědom(a) své zodpovědnosti.

I tento týden se odehrává na nebi ještě opozice mezi Plutem v Kozorohu a Černou lunou v Raku. Je to aspekt, který se dotkne našich citů, emocí a rodinných záležitostí. Své sehrává očista karmických rodových vazeb. Budeme citliví na manipulaci.

Čeká nás i velmi příznivá konstelace, a to, Merkur v Kozorohu v trigonu na Vzestupný uzel a Urana v Býku. Pomůže nám ustálit a koncentrovat myšlenky na podstatné věci. Zároveň se mohou dostavit i originální nápady a různé zlepšováky. Je to vhodné období pro odstranění starých myšlenkových vzorců a návyků, a jejich nahrazení novými způsoby uvažování a vizemi do budoucnosti.

"Není trvalého štěstí v žádném z předmětů světa. Je v nás." Eduard Tomáš.

Láskyplnou zlatou adventní neděli.

Mír do vašich srdcí

Eva

Rada andělů na tento týden

(Andělé světla-D. Cooper)

 ŠTĚDROST je ctnost ducha.

Je to radost ze štěstí druhých, i když sami právě nemáte co oslavovat.

Je to rozpoložení mysli, díky němuž jste šťastní, že můžete dávat, aniž byste za to výměnou něco očekávali.

Tato karta vás vybízí ke štědrému sdílení a je známkou toho, že jste připraveni zamířit k této ušlechtilé vlastnosti. Andělská moudrost vás vybízí, abyste se rozdávali svobodně, otevřeně a s láskou. Odměna za štědrost je veliká, protože všechno, co s otevřeným srdcem dáváte, se vám mnohonásobně vrátí.

Afirmace: Otevírám se štědrosti.