13.5.-19.5.2024

14.05.2024

Tento týden nás budou doprovázet velmi různorodé energie, bude to taková všeho chuť. Slunce v Býku se postupně potká s planetami Uranem a Jupiterem a vytvoří s nimi konjunkci.

Z kraje týdne můžeme cítit potřebu většího uvolnění, svobody a volání po změně. Cokoliv uděláme jinak než obvykle, to nám pomůže. Využívejme intuice a nebojme se být v něčem originální. O překvapení nebude nouze. Některá z nich budou příjemná a rozpohybují to, co dlouho již stagnovalo a čekalo na svou příležitost. Přijdou i změny nedobrovolné, které je třeba přijmout. Můžeme také cítit i nervozitu a větší podrážděnost. Počítejme i s výkyvy nálad. Je to ale proces, který vede k větší nezávislosti.

Zároveň s tím, ale je tu Slunce s Jupiterem, což patří k velmi pěkným a štědrým energiím, které se nám budou nabízet a přinesou řadu příležitostí. Zejména o víkendu můžeme prožívat pocity štěstí, radosti a hojnosti, nejen materiální ale i duchovní.

Vztahy budou pod vlivem Venuše v aspektu k nevyzpytatelné planetě Uran. Někdo to pojme velmi romanticky a rychle se zamiluje, jiný prožije něco velmi zajímavého, nevšedního a vzrušujícího. Konstelace podněcuje k tvůrčí umělecké činnosti. Jsme vedeni k větší toleranci ve vztazích, ke změnám, které mohou stávající vztahy více oživit a okořenit. Nejsou vyloučeny ovšem ani rozpady vztahů.

A co se děje v oblasti našeho myšlení a komunikace? Planeta Merkur vstoupí ve středu do znamení Býka a hned vytvoří nepříznivý aspekt k planetě Pluto. Naše mysl se zpomalí, přinese více koncentrace na podstatné a na zodpovědnější rozhodování. Myšlenky se budou točit kolem peněz, hmotných statků, ale i kolem lásky, krásy a estetiky.

Pod vlivem planety Pluto na naši mysl, bychom si měli velmi dobře hlídat nutkavé a neodbytné myšlenky, aby nedocházelo k destruktivním tendencím. Vyhnout bychom se měli žárlivosti, vztahovačnosti, potřeby někoho vlastnit, rozhodovat za něj, a vnucovat své názory druhým. Nenechat se svést povrchností a bažením po nadbytku. Hlídejme si tvrdohlavost a netrpělivost, k ničemu pěknému nevede. 

No, a planeta činů Mars v Beranu je posílena Vzestupným uzlem. Dodá potřebnou energii na cestě k samostatnosti a dosahování svých cílů. Varuje ovšem před hněvem, sobectvím, uspěchaností, prudkosti a agresivitou.

Slunce v Býku v sextilu na planetu Neptun nám nabídne, abychom projevovali soucit, něhu a laskavost.

Neubližujme si vlastními myšlenkami a činy.  

Mír do vašich srdcí.

Eva

Afirmace

Život je takový, jaký věříš, že je. Můžeš věřit tomu, že je nespravedlivý, krutý a plný bolesti, nebo se rozhodneš věřit tomu, že je nádherný, magický a zábavný. Jak si to v hlavě nastavíš, takové to budeš mít.

"Afirmace", Jan Menděl