14.8. - 20.8.2023

15.08.2023

Stále k nám proudí silná energie ze znamení Lva, v podobě tzv. Lví brány, jejíž energie vrcholila v minulém týdnu.

Ve středu 16.8.2023 v 11,38 hod. pak nastane Novoluní ve Lvu.

Energie Lva se dotýká zejména našich srdcí, našeho středu, naší Božské podstaty. Pokud máme srdce otevřené, proudí z něho ven i směrem k nám láska. Jsme srdeční, přející, laskaví, velkorysí, tvořiví a kreativní. Vyzařujeme světlo a lásku, které rozpouští každou temnotu.

Pokud nejsme v souladu s touto energií a uzavíráme své srdce před světem, jsme plni bolesti, citových zranění, trpíme nedostatkem lásky, pocitem, že nejsme milováni. Naše tvořivost skomírá. Namísto toho začneme živit své ego, které posílí naši pýchu, sebestřednost, soupeřivost a namyšlenost. Sledujeme jen vlastní cíle a potřeby, ostatní nás nezajímají. Stěžujeme si a kritizujeme vše kolem nás a hledáme viníky.

Novoluní, které tvoří Slunce a Luna ve Lvu, je doprovázeno také retrográdní Venuší a Černou lunou ve Lvu, a napěťovým aspektem od Urana v Býku. Konstelace dosti náročná. Povede nás k nahlédnutí do našich srdcí a vztahů, abychom zjistili, co se tam odehrává. Jaké energie tam převládají. Přistupujeme k druhým lidem s pochopením, láskou a touhou po spolupráci nebo spíš vytváříme ovzduší boje, hádek a povyšování se jeden nad druhého? Záříme štěstím nebo se trápíme? Dokážeme přijmout oprávněnou kritiku nebo vyžadujeme jen samou pochvalu?

Bude nám ukazováno, na čem máme zapracovat a od čeho máme své srdce osvobodit. Důležitou roli sehrají vášně, touhy, a ideály, které nás však odvádějí od skutečné lásky, protože ta je založena na jiných hodnotách. Potrpíme si na vlastní důležitosti? Mnoho vztahů může v těchto dnech zaniknout, mnoho vztahů se ale může naopak uzdravit.

Kvadratura od Urana vytváří ovzduší plné nervozity, nevyrovnanosti, podrážděnosti se sklonem k hádkám. Varuje před roztěkaností, zbrklými závěry a rozhodnutími. Učme se čelit výkyvům svých nálad. Ujasněme si své citové potřeby.

Jako vždy nás každé Novoluní vede ke změně a novému začátku. Uvědomme si, jak chceme žít a co proto máme udělat. Jakou změnou musíme sami projít.

Toužíme po lásce? Staňme se láskou. Chceme být milováni? Milujme.

Merkur v konjunkci s planetou Mars v Panně, posílí naši bystrost, výřečnost, kombinační schopnosti, rozhodnost i kritičnost, a pomůže nám rozlišit co je pro nás užitečné a co nikoliv. 

Sledujme, zda nejsme příliš nároční. 

Za co jsme vděční?

Mír do vašich srdcí

Eva

Rada andělů na tento týden

(Andělé světla-D. Cooper)

LASKAVOST – abyste byli laskaví, musíte otevřít své srdce jemným vlastnostem, jimiž jsou péče a soucítění.

Buďte laskaví sami k sobě. Mějte rozumná očekávání a nezapomeňte se náležitě ocenit. K tomu, abyste v sobě mohli pěstovat něžnou laskavost, je třeba, abyste se opatrovali a dopřáli si vše potřebné.

Kdykoliv uděláte něco pro sebe automaticky vyzařujete stejnou energii i na druhé.

Laskavost rozpouští ledové bariéry kolem lidí a navrací osobní sílu těm, kdo mají strach. Jděte k osamělým, povzbuďte plaché, přijměte mezi sebe ty, kdo se cítí izolovaní, a potěšte smutné.

Vaší odměnou bude pocit vnitřního míru, vřelosti a lásky.

Afirmace : Chovám se laskavě k sobě i k druhým.