Jupiter a Uran 15.4. - 21.4.2024

15.04.2024

Dlouho očekávaná a často zmiňovaná, velmi zásadní a důležitá astrologická událost, nastává v tomto týdnu. Jedná se o konjunkci Jupitera a Urana na téměř 22st. znamení Býka, v neděli 21.4.2024. Ovlivní zejména lidičky narozené v Býku, ale i lidstvo jako takové. 

Události odpovídá tento Sabiánský symbol:

"Bílá holubice letí nad rozbouřeným jezerem."

"Duchovní inspirace, která by nás mohla vést ke spáse, jestliže bude naše víra živá a čistá."

Konjunkce těchto vysoce duchovních planet naznačuje nový začátek, vstup do nové doby. Je to velká výzva pro lidstvo, která bude sebou přinášet mnoho náhlých změn, ať už na poli individuálním či kolektivním. 

Vliv působení těchto planet je dlouhodobý, jak před, či po okamžiku přesného spojení. Citlivější jedinci to mohli již vnímat v minulých týdnech.

Jupiter je planeta expanze, hojnosti, duchovních výšin, a v kontaktu s jinou planetou její vliv násobí. V toto případě jde o Urana, planetu změn, svobody, nezávislosti, rovnoprávnosti, originality a vyššího vědomí.

Obě planety nás tedy vyzývají a posouvají k duchovnímu vzestupu. Aby se tak dělo, nejprve nám naznačí, co nám brání v tom, abychom se posouvali v životě dál a otevřeli se změnám. Jupiter bude zesilovat v nás vše, ať už naše dary a schopnosti, originalitu, tak i naše slabiny, zlozvyky, lpění, připoutanosti a především závislosti. Projevit se to může nejčastěji přes naše tělo, únavou, bolestmi, nemocemi, ale i stresem, nesoustředěností, neklidem a psychickou labilitou. Dávejme pozornost signálům a vzkazům těla, co nám říkají. 

Jsme vedeni k vědomějšímu žití, ke změně úhlu pohledu na situace a k vyzrálejšímu a moudrému jednání. K osvobození se od toho, co nás spoutává a drží nás v zajetí starých návyků a způsobů uvažování. Už si nevystačíme s tím, jak jsme žili v minulosti, je třeba se otevřít nové době, Nové Zemi.

Jedině vědomou prací na sobě se můžeme posunout do vyšších jemnějších vibrací tj. do světa Lásky. Obě planety Jupiter a Uran v Býku jsou pod vládou planety Venuše, planety lásky, vztahů, peněz a hodnot. Otvírají nás intuici a vyzývají ke změně hodnot.

Ujasněme si, jaký je náš žebříček hodnot?

Je třeba se koncentrovat hlavně na sebe, na to kdo jsem, jak myslím, jak žiji, zda jsem v pohodě, nebo ve stresu a v neustálém běhu, nebo se spíš poflakuji, nic mne nebaví, stagnuji,.. apod. Nesoustřeďme se na to, jak to mají druzí, co dělají a co nedělají, nikoho nekopírujme, nehodnoťme a nekritizujme. Buďme sami sebou a originální.

Další událostí tohoto týdne je přechod Slunce ze znamení Berana do znamení BÝKA. Nastane to v pátek 19.4.2024 v 16,05 hodin. A právě o změně hodnot, o vztahu k sobě a druhým, a o penězích to bude celé následující měsíční období. Těmito tématy se budeme zaobírat také v cyklu Objev v sobě sílu planet  https://www.evaprokopcova.cz/sila-planet-v-nas/.

Vládnoucí planeta Býka Venuše se nachází v Beranu a potká se tam s Chironem, retrográdním Merkurem a Vzestupným uzlem. Konstelace, která vytáhne všechny bolesti a zranění ve vztazích, aby mohlo dojít k vyléčení a duchovnímu posunu. Předcházejme nedorozuměním, která vznikají díky blokům v komunikaci.

V neděli nepodléhejme sebedestruktivním sklonům, ani nemanipulujme s druhými. Slunce se dostává do napěťové vazby s Plutem. Pozorujme, zda se nesnažíme dominovat nad ostatními, a zda místo lásky s nimi spíš bojujeme. Emoce, které se objeví, zpracujme a opusťme.

Neočekávejme změnu od druhých, buďme tou změnou.

Mír do vašich srdcí

Eva

Tvoje pozornost je vzácná energie, která živí a posiluje vše, čemu ji věnuješ. 

Proto bys s ní měl zacházet ještě moudřeji než s penězi a být opatrný v tom, komu nebo čemu ji dáváš.


"Afirmace", Jan Menděl