15.5. - 21.5.2023

15.05.2023

 Týden začíná vstupem planety Jupiter do znamení Býka, a to v úterý 16.5.023. Tím potěší zejména ty, co se narodili v tomto znamení. Mohou se těšit na roční podporu Jupitera ve formě hojnosti hmotné i duchovní, osobního rozkvětu, radosti, podnikavosti a obohacení se o nové zkušenosti.

Pro nás ostatní je tu příležitost k osobnímu růstu zejména v oblasti sebedůvěry, hodnot a duchovnímu přístupu k materiálnímu a finančnímu světu. Méně vyzrálý Jupiter může ovšem přehánět, bažit nezdravě po bohatství, hromadit, být nestřídmý a nenasytný, a řídit se tím, "co je doma, to se počítá."

Než se rozloučíme se znamením Býka, vytvoří Slunce konjunkci s Lunou v tomto znamení, a tím nastane v pátek 19.5.023 v 17,53 hodin Novoluní v Býku. Bude mít silný regenerační vliv na naše těla a je dobré toho využít. Vhodné jsou různé očistné programy, půsty, fyzická cvičení, masáže, relaxace a především pobyt na čerstvém vzduchu a propojení se s matkou přírodou. Na mentální úrovni je to čas pro stanovení si záměru, přání pro následující měsíc, pro změnu, kterou si přejeme uskutečnit. Při tom všem je důležitá trpělivost, pravidelnost a výdrž, jak nám radí znamení Býka. Je to též o vztahu každého z nás k sobě, o tom být láskyplný a shovívavý ke svým slabinám, ale také k uvědomění si a projevení svých darů. Nov v Býku nám také dá možnost se zamyslet nad naším vztahem k hmotnému světu, penězům a hojnosti. 

Bude také vrcholit opozice mezi Plutem a Martem za přispění kvadratury od Jupitera v Býku. Není to příliš vlídná konstelace, spíše útočná až agresivní, a vše přehánějící. Extrémní touha po bohatství, nesmiřitelnost a vládychtivost. O všem bude rozhodovat stav naší mysli.

V neděli 21.5.2023 se už rozloučíme se znamením Býka, protože v po 9 hodině vstoupí Slunce již do vzdušného znamení Blíženců na dobu jednoho měsíce do 21.6.2023. Jedná se o mentálně aktivní období, kdy hlavní slovo bude mít naše mysl, rozum a komunikační dovednosti. Touto energií se budeme podrobně zabývat v dalším již 9.dílu Cesty Lásky, a to již tuto neděli 21.5. od 18 hodiny prostřednictvím aplikace ZOOM. Více: https://www.evaprokopcova.cz/cesta-lasky/.

Jste srdečně zváni.

Mír do vašich srdcí

Eva


V přírodě nám Bůh představuje zázraky svou láskou.

Marta Foučková