16.1. - 22.1.2023

16.01.2023

 Máme za sebou víkend, kterému dominovala konstelace Slunce v Kozorohu v konjunkci s planetou Pluto, a která se silně projeví i tento týden. Je to velmi transformující energie našeho Já, ale též může být i destruktivní.

Na jedné straně můžeme mít pocit, že jsme pod tlakem povinností každodenního dne, vnějších událostí nebo také pod tlakem našich emocí, těla či nemocí. Mohou se vyplavovat tíživá témata z našeho podvědomí jako jsou nejrůznější obavy a strachy (z budoucnosti, války, smrti, nemoci). Může nás sžírat i žárlivost, závist, touha po moci, penězích, po úspěchu.

Naopak můžeme vnímat tuto energii jako posilující, která nám pomáhá nalézt svou vnitřní sílu, odolnost, hloubku, odvahu, houževnatost a schopnost se umět vypořádat s temnými silami a pudy v nás. Neúčastnit se zákulisních bojů, pomluv a intrik. Zůstat v klidu a ve svém středu.

V rámci celospolečenského hlediska se tato konstelace může projevovat v realitě jako válka, boj, násilí, skrytá manipulace, potřeba se zmocňovat toho, co mi nepatří, ovládat a podmaňovat si druhé, vládnout.

Hlídejme si a pozorujme jaký druh energie v nás převládá. Vše zesílí kolem NOVOLUNÍ, které už bude ve Vodnáři, a které nastane 21.1.2023 před 22 hodin. Slunce totiž den předtím 20.1.2023 přejde již do znamení VODNÁŘE. Hlavním tématem Novu a celého následujícího měsíce je SVOBODA, ZMĚNY.

Černá luna bude dalším aktérem v tomto novoluní, bude tvořit opozici na Slunce, Lunu, i Pluto. Je třeba přijmou karmické lekce své vlastní i v rámci celé společnosti.

Novoluní je vždy příležitost k ukončení něčeho z minulosti a nastolení změny. O velkých změnách bude i celý tento rok 2023. O tom, jaké dary a výzvy nám přinese se dozvíte na mé přednášce 31.1.2023 : https://www.evaprokopcova.cz/prednasky/

Proto i tento Nov ve Vodnáři je pro nás všechny velkou výzvou, která se týká procesu osvobozování se z pout našich strachů, emocí a negativních myšlenek. Protože svoboda ve vnějším světě, po které tak všichni voláme, jde ruku v ruce se svobodou vnitřní a přijetím zodpovědnosti za svůj život.

Pokud žiji pod diktátem negativních myšlenek a emocí, nejsem svobodný(á).

Změny se mohou promítnout i do počasí, očekávat můžeme silné větry, výkyvy počasí i teplot. 

Důležité je se nenechat pohltit stresem a spěchem. S jeho odbouráním nám pomůže dech. Zastavme se, a začněme vědomě a zhluboka dýchat. Pobývejme v přírodě.

Závěr týdne patří i Venuši ve Vodnáři v konjunkci se Saturnem. Do mezilidských vztahů a partnerství se může dostat smutek, trápení, odloučení, pocit omezování, nesnášenlivost a nedostatek tolerance.

Mohou být narušeny přátelské a kamarádské vztahy. Nepodporujme v sobě oddělenost, odmítání, chlad ani odpor. Nepodléhejme pocitu nesvobody. Zjistíme, jak na nás dopadají jisté finanční potíže, omezení, a jak si s tím poradíme.

Ve středu 18.1.2023 je naposledy planeta Merkur v Kozorohu retrográdní. Odblokují se různá nedorozumění, problémy a komunikační nevyzrálost. Využijme silných stránek Merkura v Kozorohu jako je jasné, hluboké, střízlivé a praktické myšlení. Koncentrace na podstatné, rozvaha a metodičnost.

Buďme tou změnou, kterou si přejeme vidět ve světě. 

Mír do vašich myšlenek i srdcí.

Eva


Jen vnitřní svobodou se uvolníš do vyšších dimenzí duchovního světa.

Marta Foučková