16.8.-22.8.021

17.08.2021

Změna působení nastává u Venuše, která hned v pondělí vstoupila do svého domovského znamení VAH. Přinese nám více souladu, empatie do mezilidských vztahů, potřebu vytvářet a žít v harmonii a kráse. Pro uměleckou tvorbu je to výborné období. Bude nám více záležet na tom jak vypadáme, jak se oblékneme a jaký uděláme na druhé dojem. Venuše hned vytvoří pozitivní aspekt se Saturnem ve Vodnáři a otevře tak prostor pro vědomí zodpovědnosti za naše rozhodnutí s kým chceme žít, jakými lidmi se obklopujeme a jaké vztahy tvoříme. Aspekt podporuje finanční rozvážnost. Venuše v trigonu na Severní uzel v Blížencích přináší možnost vylepšení vztahů s blízkým okolím, sourozenci, sousedy apod..  

Středa patří významné konjunkci Merkura s Marsem ve znamení Panny. Konstelace, která rozpohybuje naši mysl, kritické myšlení, analýzu, otázky a odpovědi. Potřeba mluvit, psát, vyjádřit svůj názor včetně poukázání na nedostatky a chybná řešení bude narůstat. Tématem je zdraví a fyzická kondice.

Toto postavení planet Merkura a Marse harmonicky ovlivní planeta Uran v Býku. Jedná se přímo o revoluční konstelaci. Podpoří odvahu, aktivitu, činy a vědomí si své svobodné volby při rozhodování se, co mému zdraví prospívá a co naopak škodí. Pomůže nám změnit zastaralá přesvědčení a změnit úhel pohledu na situace kolem nás. Usnadní komunikaci a podpoří svobodnější projev. Máme možnost prozřít a něco nového si ujasnit a pochopit! Rozum i intuice se budou pěkně doplňovat. Budou přicházet originální nápady a vhledy, které je dobré realizovat.

Ještě těsně před tím, než vstoupí Slunce do znamení Panny, nás čeká již Druhý ÚPLNĚK ve VODNÁŘI, což není náhoda (první nastal 24.7.2021), a to v neděli 22.8.2021 ve 14,01 hodin.

Je to další testík s tématem svobody a nezávislosti. Vodnářský úplněk nás vždy konfrontuje s tím, do jaké míry ctíme svobodu a vývoj. Pokud se bráníme, přináší nečekané nepříjemné zvraty, aby bylo zbořeno staré a udělalo místo novému. Jsme na prahu Vodnářského věku. 

Tento úplněk přináší poselství toho, do jaké míry jsme si vědomi sami sebe, svých slunečních vlastností, darů i slabin, jako tvůrce svého života, a do jaké míry umíme tvořit ve prospěch celku a přitom neztrácet osobní svobodu. Vodnář je znamením společenství lidí, rovnosti a humanismu, nikoliv šarvátek a bojů mezi lidmi. Planeta Uran, která vládne tomuto úplňku se stává od pátku 20.8.021 retrográdní. Doplňuje tak počet ostatních retrográdních planet, které v současné době jsou na obloze. Je to určité zastavení, vrací nás k tématům z minulosti, k hledání příčin, proč se nedaří v nějaké oblasti, kde stagnujeme. Hledejme, kde stále na něčem lpíme, k čemu jsme připoutáni a nedovolíme si se osvobodit a udělat změnu. Naši svobodnou volbu a potřebu se svobodně projevovat v životě podpoří i planeta Jupiter, která vytvoří konjunkci s Lunou při úplňku. Vyzývá nás k meditaci, klidu, k ponoru do sebe. Pomůže nám najít souvislosti, pochopit je, porozumět více sobě i světu, podpoří náš duchovní vývoj, nadšení a odhodlání jít za svým štěstím.


SABIÁNSKÝ symbol pro Lunu:

Okultní bratrství. Překonání "separatismu"individuality do harmonického stavu, kde nezbytné společné činy slaďují všechny rozdíly.


SABIÁNSKÝ symbol pro Slunce:

Dopis v otevřené obálce. Potřeba pochopit, že žádné poselství ani idea nemohou nakonec zůstat skryté. Vše je ve všem. Každý člověk je částí planetárního společenství lidí.


Hned několik hodin po úplňku ve Vodnáři opustí Slunce znamení Lva a přejde do znamení PANNY, 22.8.2021 ve 23,33 hodin.   

Tvořme harmonii, krásu, porozumění a svobodu.

Mír do vašich srdcí.

Eva

Rada andělů na tento týden

(Andělé světla-D. Cooper)

POROZUMĚNÍ

Andělé vás nabádají, abyste sebe a svou současnou situaci do hloubky prozkoumali, a získali tak jasnou představu o příčinách, které vedly k výzvám, jimž právě čelíte.

Dříve než učiníte rozhodnutí, seznamte se s fakty týkajícími se dané situace i postojů všech zúčastněných.

Sebeuvědomění představuje nezbytný základ, na kterém se budují pevné vztahy, přátelství i práce.

Porozumět vlastní osobnosti je základem porozumění své duchovní stránce a svému poslání na Zemi.

Požádejte svého anděla, ať vám pomůže.

Afirmace: Snažím se porozumět sobě i svému životu.