17.1. - 23.1.2022

17.01.2022

Srdečně vás zvu na přednášku: Dary a výzvy roku 2022 z pohledu hvězd

https://www.evaprokopcova.cz/prednasky/


Začátkem týdne jsme pod vlivem energií Úplňku ve znamení Raka. Přesně nastává 18.1.2022 v 0,48 hodin. Tento úplněk je posilován ještě planetou Pluto, která tvoří konjunkci se Sluncem a zesiluje tím ještě více emocionalitu tohoto už tak citlivého úplňku.

Bude se dotýkat silně prožitků naší duše, našeho podvědomí, rodiny, bydlení a výživy. Úplněk nám ukáže, jaké emoce potřebují v nás uzdravit, jaká zranění si stále ještě neseme sebou. Všímejme si, kdy a za jakých okolností jsme více lítostiví, smutní, vztahovační, plačtiví nebo také urážliví, když není po našem. Emoce nás vedou do minulosti, ke starým křivdám a vzpomínkám a jsou vždy spojené s naším egem. Opakem je znamení Kozoroha, které nám ukazuje, že je zdravé mít kontrolu nad svým vnitřním rozpoložením a nenechat emoce, aby nám diktovaly život.

Druhý extrém nastává, když naopak neumíme projevovat své city, laskavost a péči, když jsme chladní a držíme si odstup od lidí.

Pod vlivem planety Pluto můžeme ještě navíc pociťovat silné manipulační tendence, a to jak své vlastní, tak z okolí, dále i pocity strachu nebo beznaděje. Čas tohoto úplňku je tu pro nás, abychom si byli vědomí toho, jak nás naše emoce oslabují, a jak je třeba je jednou pro vždy uzdravit. Je třeba se vylaďovat vnitřně do pohody, nestrachovat se, čímž získáme velké množství energie, kterou můžeme využít ve svůj prospěch.

Další významnou konstelací tohoto týdne je přechod Slunce do znamení VODNÁŘE, který nastane ve čtvrtek 20.1.2022 ve 3,37 hodin.

Z usedlejšího, konzervativního a plánujícího Kozoroha se přesuneme pod vládu vzdušného znamení Vodnáře a planety Uran, které nás začne vybízet k tomu, abychom začali přemýšlet o smysluplných změnách v našem životě. Vede nás cestou přátelství, humanity a lidskosti. Odmítá dogmata, staré struktury, nesvobodu a osvobozuje nás od starých nefunkčních programů naší mysli.

Hned na prvních stupních Vodnáře se dostává Slunce do kontaktu (konjunkce) s retrográdním Merkurem. Mohou přijít geniální nápady nebo naopak myšlenky odtržené od reality. Dávejme si pozor na neopodstatněnou vzdorovitost, hněv, roztržitost a odpor za každou cenu.

Neděle a začátek dalšího týdne patří aspektu Neptuna v kvadratuře na Černou lunu, který bude rozpouštět naše iluze a učit nás to přijmout a zpracovat.

Kde nám to bude dobře a lépe fungovat budou vztahy. Planeta Venuše uzavře trigon a na Urana a mi pocítíme větší lehkost, soulad a toleranci s jakou budeme přistupovat k druhým. Je to zároveň čas náhlých setkáních, milostných prožitků a dobrodružstvích.

Nebuďme vězni svých emocí.

Mír do vašich srdcí.

Eva

Dopisy od Boha

(Will Bowen)

NEKŘIČ. OZVI SE.

Křičet znamená rozčilovat se nad tím, jak je to hrozné.

Ozvat se znamená ukázat, jak by to šlo zlepšit.

Křičet znamená někoho obviňovat.

Ozvat se znamená vzít na sebe odpovědnost za nápravu.

Křičet znamená nadávat na všechny kolem sebe.

Ozvat se znamená směřovat to, co říkáš, tomu, kdo může zjednat nápravu.

Když křičíš, říkáš tím: "Tohle je špatně! Někdo by s tím měl něco udělat."

Když se ozýváš, říkáš tím: "Tohle by šlo zlepšit. Co pro to můžu udělat?

Dnes nekřič. Ozvi se.