17.4. - 23.4.2023

17.04.2023

 Po týdenní pauze jsem opět tu. Věřím, že jste si užili v minulém týdnu Boží konstelaci, konjunkci Slunce s Jupiterem v Beranu, která jistě obohatila v něčem váš život a pozvedla úroveň vašeho vědomí.

V tomto týdnu se toho bude dít hodně. Ve čtvrtek 20.4.2023 v 6,12 hodin nás čeká druhé Novoluní v Beranu, což není obvyklé, a k tomu ještě zatmění Slunce. Máme novou příležitost se zamyslet sami nad sebou, kdo jsme a proč tu žijeme. Zamyslet se nad svým životem, nad svými postoji, jak dokážeme aktivně a samostatně řídit a utvářet svou realitu.

Jsem bojechtivý člověk nebo mírotvůrce? Čím jdu hlavou proti zdi? Cítím své agrese a přiznávám si je? Čeho si nejsem u sebe vědom(a)? 

V době novoluní působí silně a povzbudivě, pokud si dáme nějaký záměr, cíl, to, co chceme změnit do budoucna. Využijme toho.

V ten samý den, o 4 hodiny později nastává velká změna energie, protože se Slunce přesune do znamení BÝKA (20.4. v 10,13 hodin), kde setrvá až do 21.5..

Obě výše uvedené události jsou pod náročnou kvadraturou od Pluta ve Vodnáři. Měli bychom být velmi pozorní a včas objevit prvky manipulace, zejména se slovy a informacemi. Nepodléhejme strachu ani bezmoci. Naopak, můžeme být nyní více sami sebou a najít v sobě vnitřní sílu a odhodlání ke změně. Nebojujme s druhými, "bojujme" pouze z vlastními sebedestruktivními myšlenkami. Buďme láskou a nikoho do ničeho nenuťme, nikomu nechtějme vládnout. Svět se ubírá novým směrem a potřebuje změnu každého z nás.

Rozpadá se starý systém, boj mocných zesiluje. Ve světě se může situace přiostřovat, a bude nutné ji řešit a zaujmout konkrétní postoje. Vesmír nabízí stop bojům, a zelenou vyjednávání. Bude vyslyšen?

Období Býka je pod vládou mírumilovné Venuše, která se nyní nachází v Blížencích a vede nás cestou změny myšlení, uvažování a komunikace. Býk bude obracet naši pozornost směrem od bojů ke klidu, stabilitě, kráse, jistotám a budování hodnot.

O posun v myšlení a změnu hodnot se bude starat planeta Merkur v Býku po dobu své retrográdní fáze, která začíná tento pátek 21.4.. do 14.5.2023. Budeme vraceni k minulým rozhodnutím, názorům, jednáním a k utváření si nového žebříčku hodnot. Jako vždy během této fáze Merkura může docházet k nedorozuměním, k hádkám, k nedochvilnosti, poruchám technických zařízení, k potížím v dopravě. Všímejme si toho, v čem jsme příliš tvrdohlaví, neústupní, lpíme na svých zastaralých názorech a nedokážeme je změnit.

Mars v Raku v příjemném sextilu na retrográdního Merkura nás ke změně pobídne. Vytvoří příjemnou atmosféru v rodinách a pomůže uklidnit znepřátelené strany.

Slunce v Býku se spojí se Vzestupným uzlem a posílí tím postupný návrat lidstva k přírodě a přirozenějšímu způsobu života.

Mír do vašich srdcí.

Eva

Největší cena života je Láska. 

Láska jako základ rozvoje. Láska jako růst, Láska jako poznání. 

Vždyť sama Láska je Bůh. Buďme láskou pro Boha, pro sebe i pro druhé.

Marta Foučková