18.3. - 24.3.2024

18.03.2024

A je to tady, konečně se dočkáme vytouženého prvního jarního dne, který nastane ve středu 20.3.2024 v 4,15 hod.. Astrologicky řečeno, Slunce opustí znamení Ryb a vstoupí do ohnivého znamení Berana. Nastává Jarní rovnodennost, období Jara a začátek nového astrologického roku. 

Znamení Berana představuje počátek zvěrokruhu, nový start, novou roční cestu Slunce. Přechod z klidného vodního znamení Ryb do ohnivého Berana je velkou změnou a všichni to pocítíme.

Beraní energie nás probudí ze zimního spánku a dodá nám chuť něco podnikat. Vytyčit si nějaký cíl a jít za ním. Přinese více odvahy, rozhodnosti, spontánnosti a samostatnosti. Vše se dá do pohybu. Jediný směr je vpřed, nikoliv se přehrabovat v minulosti. Pokud potřebujete s něčím pohnout, tak je to právě teď.

Základní otázkou kterou bychom si měli klást v tomto měsíčním období (do 19.4.) je "Kdo jsem Já."

Vládce znamení Berana je Mars, a ten se přesune v sobotu do znamení Ryb. Přinese více zájmu o spiritualitu a vykročení na duchovní cestu. Svými činy můžeme vyjadřovat podporu slabším nebo nemocným, přispět na charitu apod.. Tato energie se může projevit i velkým úsilím o mír a lásku mezi lidmi. Přinese i touhu po romantice a nadpozemských zážitcích. Varuje před závislostmi a pocity bezmoci. Nepotlačujme hněv.

Planeta myšlení a komunikace Merkur v Beranu vytvoří konjunkci se Vzestupným uzlem a Chironem. Všímejme si našich myšlenek a způsobu, jakým komunikujeme s okolím. Necháváme se překřičet a umlčet druhými, a bojíme se prosadit svůj názor? Nebo jsme naopak Ti, kterých je všude plno a mají první i poslední slovo? Přiznejme si svá slabá místa a pusťme se do změny.

I naše vztahy si vyžádají pozornost, protože planeta Venuše se spojí s planetou Saturn v Rybách. Tento přísný, ale moudrý učitel, po nás žádá, abychom byli ve vztazích láskyplnější, zodpovědnější a citově stálejší. Bez sebekázně, trpělivosti a schopnosti odpouštět nemůže žádný vztah vzkvétat. Nepatří sem ani hra na oběť a viníka.

"Když se v druhých snažíme vidět to dobré, tak v nich to dobré zároveň probouzíme." Jan Menděl

Mír do vašich srdcí

Eva

Naděje neumírá poslední. Naděje je totiž nesmrtelná.


"Afirmace", Jan Menděl