19.2. - 25.2.2024

19.02.2024

Vstupujeme do posledního znamení zvěrokruhu, kterým se ukončuje astrologický rok. Je to znamení RYB, do kterého Slunce přešlo v pondělí 19.2.2024 po 5. hodině ranní.

Jedná se o velmi citlivou, jemnou energii, která nás otevírá soucitu, vstřícnosti, pomoci slabším a především bezpodmínečné lásce. Vede nás k pochopení a procítění, že nejmocnější silou a emocí na světě je Láska a že všichni jsme součástí Jednoty, součástí Boha.

Jedná se o měsíční období, velmi podporující umělecké činnosti, návštěvy divadel, koncertů, výstav, zpívání, malování, prospěšné jsou relaxace všeho druhu, koupele, procházky a meditace.

Planeta vztahů, Venuše, se nám přesunula již minulý týden do znamení Vodnáře, prošla přes Pluto, a tento týden kolem 22.2. naváže úzký vztah s planetou Mars. Toto spojení planet přinese potřebu navazovat přátelské, milenecké, nekonvenční a spíše nevázané vztahy. Jak rychle vzniknou, tak se mohou rychle ukončit. Pod nepříznivým aspektem od Jupitera je třeba si hlídat kvalitu před kvantitou a nic nepřehánět. Výzvou je ukončování sporů, soupeření ve vztazích. Snažme se o propojení a vybalancování ženské a mužské energie v nás samotných. Vzniklá rovnováha se pak přenese i do vnějšího světa.

Další změna nastane u planety myšlení a komunikace, u Merkura. V pátek 23.2. vstoupí do znamení Ryb. Můžeme se více orientovat pomocí intuice, emocí, sympatií, než skrz rozum. Tento Merkur nám přinese více fantazie, snění, vnuknutí a představ. Podpoří ty, kteří mají umělecké a literární vlohy, telepatické schopnosti a mají zájem o ezoterní a duchovní svět.

Může se ovšem projevit i jako velký snílek, idealista, člověk, který si mnohé namlouvá a ztrácí kontakt s realitou. Uniká pak do vysněných světů pomocí různých náhražek, alkoholu, drog apod.. Cítí se jako oběť nebo spasitel.

Sledujme své myšlenky a "rozpouštějme" ty, které nám nedovolují být láskou a naopak nás vedou do závislostí. Nesnažme se urychlovat nějak svůj duchovní vývoj. Vše má svůj čas, jedině poctivá práce na sobě (sebepoznání) nás dovede do cíle, k Bohu.

Nádherný aspekt mezi Saturnem v Rybách a Jupiterem v Býku nám pomáhá si vybrat, v jaké realitě chceme žít, zda jako oběť nebo jako tvůrce radostného života.

Závěr týdne patří Úplňku ve znamení Panny, který nastane přesně 24.2.2024 ve 13,30 hodin. Vytvoří napětí mezi Lunou v Panně a Sluncem v Rybách.  

Praktická a pracovitá Luna v Panně bude vyžadovat, abychom měli všude jasno, čisto, řád a pořádek. Špatně bude snášet liknavost, nepořádek a chaos Slunce v Rybách. To se bude zase ohrazovat proti kritice a akurátnosti Luny.

Úkolem je, vzít si z každého znamení to nejlepší, a najít zlatou střední cestu. Nekritizujme, neposuzujme, nehodnoťme druhé, buďme Láskou a Odpouštějme. Úplněk nám také naznačuje, že není dobré se přiklánět v životě jen k jedné straně, a druhou opomíjet. Jde nám o rovnováhu a propojení obou světů, světa hmoty a světa Ducha.

Hlavním tématem sobotního úplňku je Služba a Zdraví v každodenním životěPrincip znamení Panny učí, že služba a práce stojí v duchovní společnosti vysoko nad mocí a bohatstvím. Služba a zdravá oběť člověka přerozuje, očisťuje jeho charakter i karmu. Každý čin, který není v souladu s principem Lásky, se ukáže jako nemoc a špatné vztahy. 

Důležitou roli bude hrát v době úplňku naše mysl a zodpovědnost, ať už osobní každého z nás, tak společenská, vládců tohoto světa.

Buďme si navzájem Láskou, která miluje a odpouští.

Mír do vašich srdcí

Eva

Rada andělů na tento týden

(Andělé světla-D. Cooper)

PŘIZPUSOBIVOST- život je plný změn a překvapení. Andělé vás vedou k tomu, abyste plynuli s proudem, protože vzdorujete-li mu, vytváříte tím problémy.

Požádejte svého anděla, ať vám pomůže otevřít se novým myšlenkám a příležitostem.

Když přimete možnost, že existují i jiné způsoby řešení, otevřou se před vámi dveře, které jste doposud neviděli, a změnami projdete snadno.

Na každý problém existuje řešení. Dívejte se na věci očima lásky a očekávejte to nejlepší, a životní síla vámi bude volně plynout.

Budete se cítit zdraví a plní sil a budete mít přístup k potřebným zdrojům i k moudrosti v sobě, která vám pomůže zvládnout období změn.

Afirmace: Jsem svobodný/á/ a otevřený/á/ všemu novému.