2.4. - 7.4.2024

02.04.2024

Hned v úterý po velikonočních svátcích se dostává planeta Merkur v Beranu do své retrográdní fáze (tzv. zpětného chodu). Ta bude trvat až do 25.4.2024. Nejprve se ovšem musel Merkur zastavit (stacionární fáze) a poté začít tzv. "couvat."

I pro nás lidi je to výzva k tomu, abychom zpomalili, zastavili se, abychom mohly věnovat pozornost svým myšlenkám.

Běžnou podstatou Merkura je pohyb, přemísťování se, učení se, zařizování, aktivita na poli fyzickém a mentálním.

Nyní však nastává obrat, a je třeba pozornost obrátit víc k sobě, do nitra, vést sami se sebou rozhovory. Klást otázky a odpovídat si na ně. Třídit myšlenky. Destruktivním dát vale a zaobírat se na dále jen těmi, které jsou nám prospěšné. Můžeme si poopravit nějaký svůj názor z minulosti a nahlížet na věc jinýma očima.

V období retrográdního Merkura většinou vázne mezilidská komunikace, každý jakoby mluvil jinou řečí, což způsobuje mnohá nedorozumění. Typická je nesoustředěnost, rozptýlenost a netrpělivost. Vyřizování na úřadech může být komplikované. Nevyhneme se problémům v dopravě. Nedoporučuje se kupovat nové zařízení, stěhovat se, vstupovat do nové práce a podepisovat nové smlouvy.

Lásce a umělecké sféře se dostane velkého požehnání, planeta Venuše se spojí s Neptunem ve znamení Ryb. Touha po romantice a prožívání něčeho nadpozemského vzroste. Nezadaní mohou najít protějšek svých snů. Tato konstelace bude prospěšná pro umělce a jejich činnost. Podpoří i charitativní projekty a dobročinnost.

Slunce v Beranu se propojí s Vzestupným lunárním uzlem, aby nám připomnělo, jak důležité je se zaměřit na sebe, dobře se poznat, být sami sebou, učit se rozhodnosti a odvaze. Být tvůrcem svého života.

Další změna, ke které dojde nastane v sobotu 6.4.2024, kdy se nám přesune planeta lásky, vztahů a peněz, Venuše, do znamení Berana. Do vztahů se dostane více spontánnosti, vášně, svádění, ale i citové dominance. Ve finanční sféře je třeba větší uvážlivosti.

Mír do vašich srdcí

Eva

Až budeš jednou opouštět tenhle svět, bude úplně jednou, kolik peněz jsi vydělal, jakou světskou mocí jsi disponoval a kolik slávy jsi dosáhl. 

Jedna z mála věci, na které ale bude hodně záležet, je to, kolika lidem jsi pomohl, pro kolik lidí jsi byl podporou a světlem v temnotě.

 "Afirmace", Jan Menděl