20.11. - 26.11.2023

20.11.2023

Než se rozloučíme se znamením Štíra, uzavře Slunce sextil s planetou Pluto. Je tu šance se do něčeho s odvahou pustit, zvládnout situace, v kterých jsme si dříve příliš nevěřili. Můžeme obstát díky houževnatosti a síle vůle. Je žádoucí pročistit své nitro od nežádoucích strachů a emocí a opřít se o svou vnitřní sílu.

Budeme to potřebovat, protože Slunce sice vstoupí do optimistického a ohnivého znamení Střelce ve středu 22.11.2023 v 15,06hod., ale zároveň bude uzavírat nepříjemný aspekt s planetou Saturn. Ten bude dbát na to, abychom nic nepřeháněli a znali míru našeho počínání. Můžeme prožívat pocit omezení, překážek, tíhy, smutku. Kolabovat může i doprava. Komplikace přicházejí ale proto, aby nás zastavily a varovaly před něčím nebo naznačily, kudy cesta nevede.

Rozhodně nic nelámejme přes koleno, naopak to s pokorou a trpělivostí přijměme. Platí to dvojnásob, protože do znamení Střelce vstoupí i planeta Mars a také se potká se Saturnem. Mars je bojovník a ten se nebude chtít smířit s omezením, pocitem nesvobody. Naopak může vyvolávat rozbroje, nespokojenost a agresivní jednání. Důležité bude, abychom zkrotili v sobě našeho vnitřního kritika a bojovníka a nenechali ho páchat zlo. Tam, kde naopak potřebujeme projevit svou odvahu a vůli, odstraňme strach a jednejme.

Hvězdy radí, opřít se o planetu Merkur ve Střelci v sextilu na Venuši do Vah. Neztrácet optimismus, naději a víru v dobro lidí, ve šťastné konce, a tvořit milou, empatickou a láskyplnou komunikaci ve vztazích.

"Kéž jsou všechny bytosti světa šťastné."

V období Střelce ( do 22.12.) se budeme učit důvěřovat vyššímu vedení, chápat vesmírné zákony, vzdělávat se, rozjímat o svém životě a poznávat co pravda je, a co není, a jak je to se spravedlností. Znamení Střelce nás učí optimismu, velkorysosti, štědrosti, odvaze, slušnosti a upřímnosti. Prezentovat s laskavostí svůj názor a zároveň přijmout názor druhé strany. Připravuje nás na období adventu. Tento čas bychom měli využít k usebrání, k meditacím, přemýšlení o svém životě, hledání jeho smyslu a rozšiřování si vlastních duchovních obzorů. Navázat kontakt s duchovními bytostmi.

Tato energie nás pozve do společnosti, na přednášky, k návštěvám kostelů, koncertů, nebo vánočních trhů.

Destruktivní aspekt Merkura s Neptunem na konci týdne nás varuje před shonem, přeháněním všeho druhu a honbou za iluzemi. Ne vše co uslyšíme se zakládá na pravdě. Nenaleťme nepoctivým obchodníkům. Mysl koncentrujme na tady a teď, nenechme se ničím rozptylovat, zejména pokud jsme za volantem. 

O víkendu již pocítíme vliv nadcházejícího Úplňku v Blížencích, který nastane 27.11.2023 v 10,16 hod.. Můžeme mít potřebu se ke všemu vyjadřovat a sdělovat svůj názor. Přitom můžeme být přesvědčeni, že jen ten náš, je ten správný. 

Mír do vašich srdcí.

Eva


Přijetí reality

Vše, co bezvýhradně přijmete, vám přinese klid - dokonce i přijetí toho, že něco přijmout nemůžete a že se tomu bráníte. 

Nechejte život na pokoji. Nic mu nevnucujte.

 "Ticho promlouvá" Eckhart Tolle