20.5. - 26.5.2024

20.05.2024

Energetická změna nastává hned v pondělí, kdy Slunce vstoupilo do znamení Blíženců. Po dobu jednoho měsíce tj.do 20.6.2024 budou naše životy pod vládou tohoto znamení a planety Merkur. Jedná se o mentálně aktivní období. Tato energie nám odhalí leccos o našem způsobu myšlení, uvažování, o kvalitě našich myšlenek, a o tom, jak se vyjadřujeme a komunikujeme. Přináší nám více zvídavosti, chuti se hýbat, cestovat, zajímat se o druhé a družit se s nimi. Největší potřebou Blíženců je být informován(a) a šířit informace. Je však důležité, jaké informace si vybíráme, jakým věříme a jaké předáváme dál. Co se nám v hlavě "urodí" to si pak přitahujeme do svého života. Velkým nešvarem dnešní doby je pomluva a kritika.

Energii Blíženců posílí i Venuše, která vstoupí ve čtvrtek také do tohoto znamení. Do vztahů přinese větší nadhled, humor, lehkost, porozumění, ale i pomluvy, nestabilitu, sklony k přelétavosti, neupřímnosti a nevěře.

Slunce v Blíženích vytvoří s Lunou ve Střelci opozici, čili nastane Úplněk ve Střelci, a to ve čtvrtek 23.5. 2024 v 15,52 hodin. Přidá se i planeta Pluto, Venuše a Jupiter se svým pozitivním působením.

Úplněk může vyhrotit komunikační a názorové střety mezi lidmi. Je to "souboj" mezi rozumem a vírou, mezi povrchností a hloubkou poznání. Napětí může vzniknout díky rozporu mezi našimi ideály a realitou. Můžeme se dostat do hádek a rozepří kvůli neschopnosti přijmout názor druhého. Společným tématem jsou pak otázky pravdy a spravedlnosti. Planeta Venuše a Jupiter harmonizují energie úplňku tím, že nám doporučují opustit lpění na názorech, na tom, co si myslíme o druhých, a na všem co vztahům neprospívá. Ukazují, že změna myšlení je nutná, a že láska, velkorysost, pochopení, tolerance a neodsuzování jsou cestou k harmonickým vztahům a spokojenosti naší duše. Ta touží po štěstí, radosti, svobodě, po spojení s Božstvím.

V rámci celospolečenského hlediska úplněk poukáže na rozdíly v myšlení a chápání světa a neschopnosti sjednotit se na nějakém řešení. Dotkne se tématu svobody názorů, zahraniční politiky a víry.

Po ročním působení v Býku se v neděli 26.5.2024 přesune planeta Jupiter do znamení Blíženců. Tím potěší zejména ty, co se narodili v tomto znamení. Mohou se těšit na roční podporu Jupitera ve formě hojnosti hmotné i duchovní, osobního rozkvětu, radosti, podnikavosti a obohacení se o nové zkušenosti.

Pro nás ostatní je tu příležitost k osobnímu a duchovnímu růstu zejména v oblasti myšlení a komunikace. Studovat, cestovat a rozšiřovat si obzory. 

Méně vyzrálý Jupiter v Blížencích může ovšem zesilovat všechny slabiny tohoto znamení. Propovídat celý den, skákat lidem do řeči, zaobírat se povrchními informacemi, pomlouvat, i třeba zkreslovat realitu. 

Celkově můžeme očekávat velký nárůst zpráv, diskuzí, různých protichůdných informací, a umět se v nich zorientovat nebude snadné. Je třeba si chránit nervový systém, aby nedocházelo k roztěkanosti, nervozitě a rozpolcenosti.

Vybírejme si, které zprávy a informace jsou pro nás prospěšné a kterými se chceme zaobírat. Ostatní nechme ladem.

Zastavme se, meditujme a získávejme odpovědi ve svém duchovním srdci.

Mír do vašich srdcí.

Eva

Afirmace

Každý se může radovat ze života. 

Radost ze života je svobodná volba.

Kdo tvrdí, že nemůže, se pouze vymlouvá.

"Afirmace", Jan Menděl