21.6. - 27.6.2021

21.06.2021

Máme tu začátek LÉTA a SLUNOVRAT. Souvisí se vstupem Slunce do znamení RAKA, což nastalo hned v pondělí 21.6.021 v 5,33 hodin.

Přesouváme se z intelektuálního a rozumového znamení Blíženců do vodního znamení, kterému vévodí city, pocity, vše co prožívá naše duše a srdce. Nyní už nebudeme tolik prahnout po informacích a přemýšlet o nich, nýbrž budeme spíš vnímat, jakou odezvu uvnitř nás vyvolávají. Půjde o měsíc emocí, prožitků, zaměření se na to, jak se cítíme, zda jsme plni radosti, pocitu bezpečí, nebo naopak prožíváme strach, nejistotu a úzkosti. Jsme vybízeni k péči o sebe, o své blízké a o své bydlení. Užívejme si přírodu a její dary.

Slunovrat znamená, že se k nám Slunce vrací, jeho energie zesiluje a naplňuje naše životy nadějí, energií, hravostí a optimismem. Naším úkolem je objevit Slunce a Světlo také uvnitř sebe a nechat ho zářit do všech stran, ke všem lidem. Slunovrat je doprovázen krásným trigonem mezi Sluncem v Raku a Jupiterem v Rybách. Energie, která nás ve všem podpoří. Jupiter se stal v neděli 20.6.021 retrográdním. Vede nás k přehodnocení našich životních postojů, názorů, filosofií, cestování a nabízí hlubší zamýšlení se nad životem a nastolení duchovní cesty.

Energie znamení Raka nás také spojuje s naší rodinou, domovem, předky a minulostí. Mohou se nám vracet nějaké vzpomínky z dětství ať už příjemné či naopak. Důležité je, jakým způsobem se k takovým zprávám z minulosti postavíme. Zda si stále poneseme v sobě nějaké křivdy a pocity oběti, zda se s nimi rozloučíme, zpracujeme je, a rozhodneme se prožívat štěstí.

Pocit štěstí a vnitřní svobody nás přenese přes všechna úskalí a nepohodu. Nezařídí to ovšem nikdo jiný, je to jen naše volba a "práce."

Příjemná situace nastává u Merkura, který ukončuje v tomto týdnu zpětný chod a od 23.6.021 běží přímým směrem znamením Blíženců. Komunikace mezi lidmi bude snazší, naše mysl bude konstruktivnější a zlepší se i dopravní situace. Rozjede se obchodní styk, setkávání lidí, zábava a naskočí nové kontakty.

Ve čtvrtek 24.6.021 ve 20,39 hodin nás čeká ÚPLNĚK v KOZOROHU, Slunce v Raku a Luna v Kozorohu.

Úplněk nese hlavní téma ZODPOVĚDNOST. Jak si ji vysvětlujeme a jak ji chápeme. Je zodpovědnost poslušnost? Je zodpovědnost plnění úkolů, příkazů, nařízení, které mi někdo zadal, i když s tím nerezonuji? Nebo je zodpovědnost to, že se sama činím zodpovědná za svůj život, za práci kterou jsem si zvolila, za své zdraví, za svá rozhodnutí, za vztahy které navazuji, za to jak se cítím a co prožívám, a dle toho jednám? Pozor na slepou zodpovědnost!

Slunce posvítí na to, čím se naše duše trápí. Nerovnováha se může projevit i mezi prací a rodinou, mezi dětmi a rodiči. Jaké klima panuje v mé rodině? Mohu udělat něco pro event. zlepšení nebo čekám, zda to udělá někdo druhý?

Planeta Venuše ještě před tím, než opustí v neděli znamení Raka, vytvoří opozici s Plutem. Konstelace napětí, manipulace a hlubokých zranění a očist. Všímejme si pocitů, které v nás vyvolávají druzí lidé a přijměme je jako učební lekci pro nás.

Celý týden je stále pod vibracemi druhé kvadratury mezi Saturnem a Uranem. Je důležité čemu řekneme Ano, a čemu NE! Dnes budujeme základy pro novou svobodnější budoucnost! Dobře zvažujme!

Od soboty 26.6.021 se další planeta, Neptun, dostává do své retrográdní fáze a to až do 30.11.021. Nahrává to sklonům k intrikám, lhaní, podvodům, k vytváření chaosu, ale i k sebeklamu, ovlivnitelnosti a závislostem.

Nehledejme viníky kolem sebe, přijměme zodpovědnost.

Mír do vašich srdcí.

Eva


Rada andělů na tento týden

(Andělé světla-D. Cooper)

 ARCHANDĚL GABRIEL

Tato karta je pro vás požehnáním a znamením, abyste se obrátili na archanděla Gabriela, který pracuje v bílém paprsku, aby vám pomohl s milosrdenstvím a očištěním.

Je na čase zbavit se starých vzpomínek, hluboko zakořeněných návyků a vzorců myšlení, které snižují vaše vibrace.

Archanděl Gabriel vnese do vašeho života pořádek a řád, tak aby všechno mohlo hladce plynout.

Můžete ho rovněž požádat, aby vám přinesl rozjasnění a radost.

Připomíná vám, že jste krásným, jasným a moudrým duchem ukrytým ve hmotném obalu. Představujte si, že vás obklopuje čisté bílé světlo. V duchu s ním splyňte a vzlétněte vzhůru.

Afirmace: Jsem čisté světlo.