21.8. - 27.8.2023

21.08.2023

Na začátku týdne se můžeme snažit, aby nám bylo za každou cenu dobře (Venuše kvadrát Jupiter). Což může vyústit v hledání a dopřávání si všeho, co nám nahradí pocit štěstí, jako třeba přejídání, utrácení za zbytečnosti, upozorňováním na sebe extravagancí a dominancí, nepřiměřenými nároky v lásce. Hledejme štěstí spíš uvnitř sebe.

Planeta Mars v Panně se dostane do opozice s Neptunem a může přinést nechuť do práce, chaos, zmatek, únavu i podléhání iluzím. Vynoří se i nepoctivé jednání některých jedinců. Vesmír radí najít v sobě vnitřní sílu a nepodléhat těmto stavům (Mars v trigonu na Pluta). V neděli odpoledne pak přejde Mars do znamení Vah.

Před tím než se vydá Slunce ve Lvu na pouť dalším znamením zvěrokruhu, uzavře harmonický aspekt se Severním a Jižním uzlem. Nabízejí se nám energie lásky, spolupráce, tvořivosti, radosti společně se s odvahou a rozhodností se do něčeho pustit a překonat strach, ostych nebo třeba únavu či lenost. 

Ve středu 23.8.2023 v 11,06 hod. můžeme pocítit změnu energie, protože Slunce vstoupí do znamení Panny.

Zatímco znamení Lva bylo zaměřeno spíše na sebe a svou prezentaci, hravost, užívání si, znamení Panny je znamením služby. Obrací naši pozornost k práci, povinnostem a našemu zdraví. Miluje pořádek a čistotu, nejen tu vnější, ale i tu vnitřní. Snaží se být nápomocná, je to pilná "včelička" zvířetníku. Její silnou stránkou je analýza, syntéza a všímání si detailů. Ovšem pokud to s detaily přežene, obrátí se to proti ní. Panna by si měla hlídat kritičnost, potřebu být dokonalá a nepřetěžovat se. Po dobu jednoho měsíce se budeme učit pod vlivem tohoto znamení pečovat o své zdraví psychické a fyzické.

Další změnou v tomto týdnu je začátek retrográdní fáze Merkura v Panně, která nastane ve čtvrtek 24.8.2023 a potrvá do 16.9.2023. Je to období, zvýšených nároků na způsob komunikace a domluvy s druhými vč. dopravy. Máme možnost si uvědomit, kde leží naše slabé stránky a zapracovat na nich. Ve znamení Panny si vždy hlídejme přemíru posuzování, odsuzování ale i přehnané obětavosti. Prožijeme obdobné situace, které již známe z minulosti, abychom k nim zaujali nový postoj a posoudili je více srdcem než hlavou.

Mír do vašich srdcí

Eva

Rada andělů na tento týden

(Andělé světla-D. Cooper)

 PŘIZPUSOBIVOST- život je plný změn a překvapení. Andělé vás vedou k tomu, abyste plynuli s proudem, protože vzdorujete-li mu, vytváříte tím problémy.

Požádejte svého anděla, ať vám pomůže otevřít se novým myšlenkám a příležitostem.

Když přimete možnost, že existují i jiné způsoby řešení, otevřou se před vámi dveře, které jste doposud neviděli, a změnami projdete snadno.

Na každý problém existuje řešení. Dívejte se na věci očima lásky a očekávejte to nejlepší, a životní síla vámi bude volně plynout.

Budete se cítit zdraví a plní sil a budete mít přístup k potřebným zdrojům i k moudrosti v sobě, která vám pomůže zvládnout období změn.


Afirmace: Jsem svobodný/á/ a otevřený/á/ všemu novému.