22.4. - 28.4.2024

23.04.2024

Jak jste si jistě všimli, na nebi dorůstá Měsíc, a to znamená, že v tomto týdnu nastane Úplněk. Ano, ve středu 24.4.2024 po 1 hodině ráno (v noci) nastane Úplněk ve znamení Štíra. Bude doprovázen mocnou planetou Pluto ve Vodnáři, která vytvoří jakýsi střed mezi Lunou ve Štíru a Sluncem v Býku. Znamená to, že Slunce i Luna vytvoří kvadraturu na Pluto.

Je to silná, mocná a intenzivní konstelace, která se dotkne především našeho nitra. Slunce posvítí na vše, co je zameteno pod povrchem v nás, co je vytěsněné, nežité, čeho se obáváme, co uvnitř sebe řešíme, či naopak neřešíme. Co je nepříjemné, temné, přežité, s čím se trápíme, nevíme si rady, díky čemu si připadáme méněcenní a nežijeme v radosti. Na vše, co potřebuje naše uvědomění, přijetí, uzdravení a od-puštění. 

Planeta Pluto nám ukazuje cestu z toho ven, poskytuje nám hodně energie a vyzývá k transformaci všech našich stínů a bolístek a tím získání vnitřní síly potřebné pro životní krize a zdravé sebevědomí.

Úplněk odhalí hluboká témata související se sexualitou, s touhou po moci, po majetku a penězích, s bojem, smrtí, odhalí sebedestruktivní myšlení, majetnické sklony, a závislosti. Mnohé se může odehrávat v tajnosti.

Stále také působí konjunkce Jupitera a Urana v Býku, o které jsem psala v minulém poselství a jejímž hlavním poselstvím je probuzení, osvobozování se a nastolení změn.

Od pátku 26.4.2024 se nám už rozběhne Merkur v Beranu přímým směrem, ukončí tak svou retrográdní fázi. Naše myšlení již nebude zatíženo tak minulostí, zlepší se mezilidská komunikace, otevře se prostor pro nákupy elektroniky a techniky, obchodování, cestování a kontaktování se s druhými.

Planeta Mars se potká na konci znamení Ryb s planetou Neptun. V tom lepším případě přinese aktivity spojené s pomocí druhým, soucitem, posunem na duchovní cestě, v opačném případě může jít o chaotické jednání, nejasné mlhavé cíle, honbu za ideálem, zamlžování a nečisté jednání.

Ulevme svému nitru a vpusťme do něj lásku a světlo.

Mír do vašich srdcí

Eva


Afirmace

Život tě bude stále znovu a znovu přivádět do situací, 

které jsou ti nepříjemné, dokud se nenaučíš nastavit se vnitřně tak,

 že ti přestanou být nepříjemné. 

A jakmile se to naučíš, přestanou se tyto situace objevovat.

"Afirmace", Jan Menděl