23.10. - 29.10.2023

25.10.2023

Týden začal velkou energetickou změnou. V pondělí 23.10.2023 v 18,25 hod. se Slunce rozloučilo se znamením Vah a vstoupilo do znamení ŠTÍRA. Přichází nejhloubavější, nejtajemnější a nejzáhadnější znamení zvěrokruhu.

Přechod ze znamení Vah do Štíra je velmi energeticky náročný. Od pěstování harmonie, krásy a zaměření se na vztahy s druhými lidmi, se nyní budeme nuceni zabývat svým nitrem a tím, co je v nás nevědomé a hluboko skryté. 

V období Štíra tj. do 22.11.2023 budeme vše velmi intenzivně prožívat skrze naše emoce. Tématem jsou peníze, moc, boj, sexualita, smrt, manipulace. Je na nás, abychom co nejvíce prosvětlovali tato témata a vyvarovali se všech extrémů, nízkých pudů a dominance.

Můžeme se těšit na harmonický trigon mezi Sluncem ve Štíru a planetou Saturn v Rybách. Posílí to naši cílevědomost, houževnatost, disciplínu. Vede nás to k zodpovědnosti a dokončování restů. Lépe budeme zvládat emoce.

Do znamení Štíra se také přesunul i Merkur, který naši mysl nasměruje směrem dovnitř, pod povrch známého a viditelného. Bude nás zajímat spíš hloubka věcí, hledání příčin a zkoumání neviditelných jevů.

Hlavní událostí tohoto týdne je Úplněk v Býku, který nastane v sobotu 28.10.2023 ve 22,23 hodin., v den Státního svátku, vzniku samostatného československého státu. Současně dochází k zatmění Luny.

Na osobní rovině nás vyzývá ke změně hodnot, ujasnit si vztah k sobě, ujasnit si, co je nejdůležitější hodnotou pro nás a pro co chceme žít. Pro co jsme žili v minulosti a jak na tom jsme nyní? Změnili se naše hodnoty nebo stále toužíme žít tak, jak jsme žili dřív? Vlastnit, hromadit, mít všeho hodně, mít moc, žít jen pro peníze a zisky, zneužívat přírodní zdroje, vším plýtvat, čili tzv. "mít se dobře"?

Nyní na nás budou vyvíjeny tlaky, abychom začali žít ve jménu Lásky, lásky k sobě a k druhým, lásky k přírodě a všemu stvořenému na této planetě. S pokorou využívat dary matky Země, učit se hospodárnosti a vděčnosti. Objevovat a oceňovat krásu a žít ve vnitřní hojnosti.

Současně se projeví na nebi i konstelace Merkur konjunkce Mars ve Štíru v opozici na Jupitera v Býku. Měli bychom si dávat pozor na ústa, na slova, která by mohla být ostřejší než jindy a mohla by vyvolávat konflikty a hádky, s cílem "zničit protivníka". Pozor si dávejme i na rychlá unáhlená rozhodnutí, myšlenkové zkraty a zveličování. Tyto dny mohou být doprovázeny též pocity nespokojenosti a nedostatku. Nepodléhejme tomu. Z duchovního hlediska platí, "že vždy máme tolik, kolik potřebujeme".

Výzvou tohoto úplňku je stabilizovat, budovat, nikoliv ničit, rozbíjen a zabíjet.

Uvidíme, jak zatočí tyto konstelace s událostmi ve společnosti, ve světě, kde hlavní roli stále hrají peníze a moc.

Praktikujme denní vděčnost.

Mír do vašich srdcí

Eva

Příroda

Hravost a radost psa a jeho bezpodmínečná láska a ochota oslavovat život v každém okamžiku ostře kontrastují s vnitřním stavem pána, který je stále sklíčený a nervózní, ponořený v myšlenkách a nepřítomný v jediném okamžiku, jenž existuje - tady a teď. Nabízí se otázka, jak pes dokáže zůstat tak zdravý a veselý, když s takovým pánem žije.

Když jdete do přírody, nechejte své myšlenky doma. Budete-li k přírodě takhle přistupovat, odpoví vám a zúčastní se evoluce lidského a planetárního vědomí.

"Ticho promlouvá" Eckhart Tolle