23.5. - 30.5.2022

23.05.2022

 Slunce je už v Blížencích, a v sextilu na Jupitera v nás vyvolává touhu po dálkách, potřebu rozpohybovat své tělo, kontaktovat se a diskutovat. Aktivní mysl nám předkládá jednu myšlenku za druhou, spoustu nápadů, tužeb a cílů. Vyberme si jednu a té se věnujme do detailu.

Ačkoliv je Slunce už v Blížencích, s energií Býka budeme stále v kontaktu. Zpět do tohoto znamení přechází hned v pondělí Merkur díky svému zpětnému chodu (retrograditě). Vrací nás zpět k tématům hmotného zabezpečení a praktických dovedností.

Také planeta Venuše se přesune do znamení Býka, a to v sobotu.  V tom pozitivním podpoří naše finanční jistoty, šetrnost a hospodárnost. Ale i něhu, klid, smysl pro krásu, užívání si života všemi smysli a citovou stálost. V pátek, než vstoupí do znamení Býka, vytvoří Venuše v Beranu kvadraturu na Pluto v Kozorohu. Aspekt, který může provokovat k různým manipulacím prostřednictvím peněz a citů druhých lidí. Učíme se znát svou hodnotu a nastolit hranice, ale zároveň respektovat i hranice druhých.

K další změně, ke které dochází ve středu 25.5.2022, je přechod planety Mars ze znamení Ryb do znamení Berana, kterému vládne. Přinese tak další ohnivou energii a navíc se hned v prvních dnech spojí s planetou Jupiterem, který je už také v tomto znamení. Pro lidičky narozené v Beranu je to velká příležitost pro rozkvět, prosazení se, pro cestu za svým cílem.

Pro nás pro všechny je to čas zkoumání sebe sama, života, rozšiřování si obzorů studiem nebo cestováním. Tyto dvě planety nám dodají více odvahy a chuti vyzkoušet něco nového. Přináší nám sílu v každodenním životě stát si za svým svědomím a bránit svá přesvědčení. Posílí naši vůli.

Zaměřme se na to, co nás baví, co máme rádi a začněme to rozvíjet a věnovat tomu více pozornosti.

Odvrácenou stranou energie planety Mars  je ale soupeření, tvrdé lokty, hněv, boj, agrese a válčení. Hlídejme si tyto negativní projevy a nebojujme mezi sebou. Nepřekračujte povolenou rychlost na silnici.

Ve světě může tato energie spouštět další válečný konflikt. Ochráncem celého lidstva a všech bytostí směřujících ke světlu je Archanděl Michael. Využijme jeho pomoci.

 Víkend bude již ve znamení nadcházejícího Novoluní v Blížencích, které nastane přesně v pondělí 30.5.2022 ve 13,30 hodin.

Oblastí Blíženců je myšlení, zpracovávání a přenášení informací, zvídavost a učení se novému. Rádi vtipkují, komunikují, přinášejí lehkost a nezatíženost do našich dnů, radost ze setkávání s lidmi.

Novoluním končí vždy jeden cyklus a zároveň začíná nový. Proto se zaměřme na naši mysl a vyhodnoťme si, které myšlenkové stereotypy už v hlavě nechceme nosit. Rozlučme se s nimi a nahraďme je novým způsobem uvažování. Všímejme si i slov, která vypouštíme z úst. Jsme za ně zodpovědní. Slovem můžeme povzbudit, ale i ublížit.

Nejčastějším nešvarem Blíženců je zkreslování informací, užvaněnost, pomluvy a lži.

Ptejme se sami sebe : "Jakých slabin jsem si vědom(a) ve svém myšlení a komunikaci?"

Retrográdní Merkur v Býku, který vládne tomuto Novoluní, uzavírá kvadraturu na Saturna. Můžeme být více kritičtí k sobě i k druhým, podléhat melancholii a smutku, vidět vše horší než to je. Objeví se nepříznivé zprávy, které nás mohou rozladit. Proto je třeba umět rozlišovat, kterými informacemi se budeme zaobírat a kterými ne. Je to naše svobodná volba. Nepřetěžujme svou mysl přemírou informací, posuzováním a hodnocením. Neztrácejme čas ani energii dlouhými debatami o ničem. 

Hledejme v druhých jen to dobré.


Mír do vašich srdcí.

Eva

Rada andělů na tento týden

(Andělé světla-D. Cooper)

 Archanděl Michael

Když se vám dostane požehnání v podobě této andělské karty, jste vedeni k tomu, abyste archanděla Michaela požádali o ochranu, pomoc a sílu.

Posílí vaši schopnost řešit problémy, a proto ho požádejte, ať svým mečem přetne emoční vazby, které vás poutají k lidem, bezvýchodným situacím či vzpomínkám na minulost. Potom ho požádejte, ať vás naplní silou a láskou.

Ochrání vás před destruktivními myšlenkami, emocemi a činy druhých.

Archanděl Michael pracuje v modrém paprsku, který přináší sílu a odvahu.

Je pánem všech andělů, vynikajícím bojovným duchem. V jeho světle se budete cítit bezpečněji, získáte větší sebedůvěru, energii i sílu.

Afirmace: Mám sílu a archanděl Michael mne chrání.