27.12. - 1.1.2023

27.12.2022

 V posledním týdnu letošního roku se Slunce nachází jako vždy v zemském znamení Kozoroha, a nyní vytváří harmonickou vazbu na Vzestupný lunární uzel a postupně i na Urana v Býku. Tato konstelace přináší ukotvení se v realitě, zklidnění, hledání světla v sobě a bilancování svého života.

Můžeme si klást tyto otázky: "Které své vlastnosti, návyky, zvyky, myšlenkové koncepty nechám minulosti a co nového si hodlám osvojit? Jakou změnou bych chtěl(a) projít? Mění se můj žebříček hodnot nebo ne?"

Planeta rozumu, myšlení a komunikace Merkur (nyní v Kozorohu) se dostane od čtvrtka 29.12. 2022 do retrográdní fáze, která skončí 18.1.2023. V této době se naše mysl stane ještě hloubavější a bude se vracet k různým tématům a situacím, za které je potřeba převzít větší zodpovědnost a postavit se realitě čelem. Jako vždy při zpětném chodu Merkura bychom si měli dávat pozor na nedorozumění, která mohou nastávat, ať už v písemném či mluveném projevu.  

I v dopravě mohou nastávat různé výpadky, kolize, nehody, zpožďování. Jsou to výzvy pro naši trpělivost a pochopení. Proto se nerozčilujme, zachovejme klid a rozvahu. V tom nám pomůže Venuše, která bude tvořit s Merkurem konjunkci v Kozorohu. Ukáže nám, že řešením je přijetí, empatie, vstřícnost a milá komunikace.

Obě planety Merkur i Venuše se pak zároveň dostanou do těsné blízkosti s planetou Pluto v Kozorohu a vytvoří opozici na Černou lunu do Raka. Velmi citlivá záležitost, která má svůj karmický původ, a může v nás vyvolávat nepříjemné prožitky.

Jsme vyzýváni k tomu, abychom byli vědomými pozorovateli svým myšlenek a emocí, jejichž tlak nyní zesílí a při nepozornosti nás mohou zcela ovládnout. Vztahovačnost a různé domněnky nepřináší nic dobrého. 

Proto je nyní tak důležitá práce s vlastní myslí a emocemi. Častěji meditujme a množství myšlenek eliminujme. Rozlišujme, které myšlenky nám přinášejí povzbuzení a které nás naopak tlačí k zemi a manipulují námi. Klid a mír v mysli i v srdci je nyní víc než důležitý. 

Přijměme zodpovědnost za své emoce a pocity tím, že si řekneme: " I toto jsem já". Prožijme je a nechme odejít. Konstelace bude vrcholit na Silvestra, a je nutné s nikým nebojovat a netlačit na pilu. 

První lednový den roku 2023 bude již vlídnější, Neptun s Merkurem v harmonické vazbě nás postrčí směrem k větší laskavosti, soucitu, porozumění, empatii a odpuštění.


Milí přátelé, návštěvníci těchto stránek,

přivítejme nový rok s otevřeným srdcem!

Přeji vám, ať každý okamžik vašeho života je příležitostí k radosti a pocitu vnitřního štěstí.

Děkuji za váš zájem a důvěru.

EvaRada andělů na tento týden

(Andělé světla-D. Cooper)

HOJNOST

Nastal čas, kdy se váš život má naplnit hojností, láskou a úspěchy.

Z nevyčerpatelného univerzálního zřídla čerpáte přesně tolik, kolik si podle svého přesvědčení zasloužíte. Andělská moudrost vám teď připomíná, abyste důvěřovali sobě i tomu, že si zasloužíte víc. Tak k sobě přitáhnete hojnost a skutečné bohatství života.

Chcete-li cítit, že vás obklopuje láska, otevřete své srdce druhým.

Rozhodněte se dělat to, co vás naplňuje nejvíce, a andělé vám přinesou radost, uspokojení a úspěch.

Otevřete se přílivu prosperity tím, že budete vlídně přijímat, ochotně dávat a za všechno děkovat. Těšte se ze všeho, co máte, a dostanete ještě víc.

Afirmace : Zasloužím si lásku, prosperitu a úspěch.