27.3. - 2.4.2023

27.03.2023

 Slíbila jsem, že napíši více o přechodu Pluta do znamení Vodnáře, ke kterému došlo minulý čtvrtek 23.3.2023. V tomto znamení Pluto setrvá něco přes 2 měsíce, a pak se opět vrátí do znamení Kozoroha. Ovšem ne už na dlouho, do Vodnáře vstoupí opět v lednu 2024 a bude tam působit z různými přestávkami do ledna roku 2044.

Planeta Pluto je generační planeta, která má osudový vliv na celé generace. Je to planeta velmi pomalá, jejíž působení v jednom znamení je zhruba 20 let a přináší osudové události pro lidstvo, i pro jednotlivce.

Jejím cílem je transformace, tzv. malé smrti, zánik starého a zrod nového. Vede nás určitým směrem a je zbytečné odporovat. Je to planeta spojena s naším nevědomím, působí tlakem nebo donucováním. Typické jsou pocity moci a bezmoci, po zpracování slabin a bloků, dojde k proměně naší osobnosti a nalezneme v sobě vnitřní sílu a odolnost.

Přechodem do znamení Vodnáře se bude transformace Pluta týkat oblasti svobody, nezávislosti, přátelství a skupinových aktivit.

Zesílí tedy touha po svobodě a nezávislosti, po pravdě, rovnoprávnosti všech lidí, zesílí boj proti autoritám a mocným, proti ovládání a bezpráví. Budeme se tím stále více přibližovat k Věku Vodnáře.

Pluto odhalí temné nevědomé stránky každého, neblahé praktiky a vše, co je zameteno pod povrchem. Projeví se více výstřednosti, nesnášenlivost a rebelie.

Budeme poučení o tom, co je to svoboda a jak se stát nezávislým na lidech, věcech a technických vymoženostech. Pluto bude dohlížet i na naše přátelské vztahy a podrobovat je změně. Posvítí i na aktivity různých skupin, týmů a spolků. Některá zaniknou a nová budou vznikat.

Výsledkem tranzitu Pluta ve znamení Vodnáře bude individuální rozvoj každého z nás směrem k větší svobodě, pravdě a nezávislosti. Vědomí toho, že technika má sloužit pro dobro lidstva, nikoliv ji zneužívat pro mocenské cíle.

Na začátku tomto týdne bude ještě Slunce v Beranu pod mírným vlivem kvadratury planety Mars, a tak je třeba si dát pozor na přehnanou aktivitu, spěch, na umíněnost, neústupnost, bolesti hlavy a záněty.

V úterý 28/3 vytvoří Merkur konjunkci s Jupiterem v Beranu, konstelace, která podpoří naše kroky k tomu, abychom prožívali osobní štěstí. Je to vhodný čas pro začátek nějakého studia, sportovní aktivity, úspěšného složení zkoušek, nebo pro vydání se na cestu do zahraničí.

Čtvrtek bude skvělým dnem, planeta Venuše naváže úzký vztah s planetou Uran v Býku. Pro nezadané velká příležitost k seznámení se, k flirtu. Ostatní mohou využít tohoto aspektu k tomu, aby do jejich vztahů zavál nový vítr. Můžeme očekávat příjemná překvapení, dopřát si to, co si běžně nedopřejeme. V tomto dni udělejte něco jinak, překvapte mile někoho, změnit můžete i svůj zevnějšek.

Naši ukázněnost, trpělivost a zodpovědnost bude podporovat Mars v Raku v trigonu na Saturna v Rybách. Zejména domácí práce, nebo práce kolem bydlení a zahrad, nám půjdou od ruky, můžeme se zbavit nějakých restů, které máme a které potřebujeme dokončit.  

Mír do vašich srdcí

Eva

Rada andělů na tento týden

(Andělé světla-D. Cooper)

 ARCHANDĚL GABRIEL

Tato karta je pro vás požehnáním a znamením, abyste se obrátili na archanděla Gabriela, který pracuje v bílém paprsku, aby vám pomohl s milosrdenstvím a očištěním.

Je na čase zbavit se starých vzpomínek, hluboko zakořeněných návyků a vzorců myšlení, které snižují vaše vibrace.

Archanděl Gabriel vnese do vašeho života pořádek a řád, tak aby všechno mohlo hladce plynout.

Můžete ho rovněž požádat, aby vám přinesl rozjasnění a radost.

Připomíná vám, že jste krásným, jasným a moudrým duchem ukrytým ve hmotném obalu. Představujte si, že vás obklopuje čisté bílé světlo. V duchu s ním splyňte a vzlétněte vzhůru.

Afirmace: Jsem čisté světlo.