27.9.-3.10.2021

27.09.2021

Začátek týdne je ve znamení retrográdní fáze planety Merkur ve Vahách, která bude probíhat až do 18.10.2021. Je to období, kdy se máme zastavit, zklidnit, abychom měli možnost si uvědomovat své myšlenky, postoje a činy. Události, které budeme prožívat nás budou vracet k těm tématům z minulého období, které máme přehodnotit. Posoudit, zda jsou naše názory a přesvědčení stále platná a trváme na nich, nebo zda už došlo ke změně a zaujímáme nový postoj. 

Dobře nám poslouží intuice a nahlédnutí do svého nitra.

Protože je Merkur retrográdní ve Vahách, tou hlavní oblastí našeho zkoumání jsou vztahy a mezilidská komunikace. Jak se nám daří žít v harmonii s druhými lidmi? Dokáži mluvit o tom, jaké jsou mé potřeby? Umím říct ne, pokud s něčím nesouhlasím? Nebo se slepě přizpůsobuji, aby byl klid a nemusela jsem něco řešit? Nejde jen o vztah partnerský, ale o vztahy všeho druhu, rodinné, pracovní, přátelské,...

Jaké tvoříme vztahy do značné míry ovlivňuje prožívání našeho života. Nefunkční vztahy nám odčerpávají energii a neustále zaměstnávají naši mysl.

Merkur ve Vahách díky zpětnému chodu, opět vytvoří kvadraturu na Pluta a trigon na Jupitera, jak bylo popsáno v minulém poselství. Je to chyták na nás, zda ve jménu "svobody", pohodlnosti a výhod dovolíme, aby s námi bylo manipulováno, a tím také docházelo k nevraživostem mezi lidmi.

Slunce ve znamení Vah uzavírá pozitivní aspekt se Saturnem a Černou lunou. Připomínka toho, jak důležitá je spolehlivost, zodpovědnost, koncentrace na to podstatné a důležité. Nevzdávání se svého cíle. Ve vztazích si pak osvojujme trpělivost, stálost, toleranci a láskyplný přístup k druhému. Přijměme své karmické lekce a napravujme své omyly. Nesvalujme vinu na druhé.

Slunce také vytváří úzké propojení s planetou Mars a opozici na Chirona v Beranu.

Je to čas, kdy se máme vypořádat se svým vlastním vnitřním zraněním. Nepodléhat mu, nebýt obětí, nýbrž si uvědomit svou vnitřní sílu. Být odvážnější, rozhodnější, aktivnější a být sami sebou. Nenechat si vnutit to, co chtějí druzí. Zůstat ve svém středu, v rovnováze. Buďme dobrými pozorovateli toho, co se kolem nás děje, nepřijímejme slepě názory, nařízení a informace, řiďme se svou intuicí.

Venuše ve Štíru vytvoří kvadraturu s Jupiterem, aby zviditelnila, jak je nezdravé a nebezpečné lpění na moci, úspěchu, majetku a penězích a jaké krize to v mezilidských vztazích vyvolává. Ukazuje jak zkreslená je naše představa o štěstí, na absenci moudrosti. Varuje před skrytou manipulací a ovládáním.

Naopak máme následovat Neptuna ve znamení Ryb v trigonu na Venuši ve Štíru, který nás vede cestou soucitu, hlubokého souznění, cestou pomoci, Odpuštění a Lásky bez podmínek. 

Mír do vašich srdcí.

Eva


Rada andělů na tento týden

(Andělé světla-D. Cooper)

ARCHANDĚL URIEL - pracuje v rubínovém paprsku, který je tvořen purpurovou a zlatou barvou. Je to paprsek moudrosti a spirituality.

Vytažením této karty je pro vás požehnáním, neboť archanděl Uriel vám přináší vyrovnanost, lásku, klid a mír. Zároveň jste také vyzýváni, abyste tyto krásné vlastnosti šířili mezi ostatní.

Spojení s archandělem Urielem vám pomůže najít jednotu s celým lidstvem. Jde o vysoký stav milosti, která vám přinese svobodu a radost.

Představte si, že jste zahaleni do purpurového a zlatého pláště a požádejte Uriela, aby vám pomohl pozvednout vaše vědomí.

Afirmace: V míru a vyrovnanosti nalézám jednotu se všemi bytostmi.