3.1. - 9.1.2022

04.01.2022

Vítejte v novém roce 2022.

Ať je pro nás rokem lásky, víry, naděje, radosti a svobody.

Vojtech Dyk - Šumavský otčenášPrvní týden nového roku 2022 patří Slunci v konjunkci s retrográdní Venuší, za přispění sextilu na Neptuna. Konstelace příjemná, která nás vede cestou empatie, lásky, většího zájmu o druhé a k propojování se s nimi. Větší zájem projevíme o to jak vypadáme, co si na sebe oblečeme, jaký dojem uděláme na naše okolí. Nepůjde o nic přehnaného, spíše osvědčeného, praktického a užitečného.

Konstelace nám poslouží také k tomu, abychom si dali do pořádku naše vztahy, tam kde vládla přísnost, chlad, necitlivost a vypočítavost, aby bylo změněno v harmonické a láskyplné prostředí a ve stabilitu. Měli bychom se zaměřit i na náš vztah k penězům a ptát se, do jaké míry ovlivňují naše vztahy, zda jim nepřisuzujeme větší váhu než je zdrávo, nebo naopak, a jak s penězi hospodaříme. Snažme se čelit požitkářství, lenosti a pasivitě.

Do harmonie nás dostane umělecká tvořivost, obklopme se hudbou, tancem, zpěvem, malujme a přitom meditujme.

Výzvou tohoto týdne je opozice mezi Marsem ve Střelci a Černou lunou v Blížencích a kvadraturou Marse s Neptunem v Rybách. Konstelace může přinášet rozpor a rozčarováním mezi tím, co jsme si mysleli, co jsme slyšeli, co nám bylo sdělováno a tím, jak se věci ve skutečnosti dějí a jaká je realita. Jsme varováni před zkreslováním a zamlčováním informací a nesvobodou projevit svůj názor a konat dle své vůle.

Můžeme se nyní obrátit o pomoc na planetu Merkur, která nyní prochází znamením Vodnáře. Naše mysl bude pod nadvládou planety Uran, která je vyšší oktávou Merkura a nachází se v Býku. Ve hře je tedy naše sebeuvědomění a to, jaké hodnoty mají v našem životě prioritu. Máme možnost se napojit na vyšší zdroje informací, získat řadu aha momentů, vnuknutí, vhledů do situací přes naši intuici a udělat si jasno. Nenechme ladem nápady, které k nám budou prostřednictví intuice přicházet. Na co si dát pozor, je vznětlivost a zkratové jednání. Ve společenské rovině mohou narůstat radikální řešení a opatření. Na myšlence a rozhodnutí každého z nás závisí budoucnost nás všech.

Právě teď máme šanci změnit svou budoucnost.

Mír do vašich srdcí.

Eva

AFIRMACE

Jan Menděl

 

Přijmi a nauč se ovládat svůj 

vnitřní oheň a on se stane

 tvým nejlepším sluhou, 

tvou zbraní proti strachu, 

slabosti a úzkosti.