3.6. - 9.6.2024

03.06.2024

Můžeme se těšit na blahodárné energie, zejména začátkem týdne, které k nám budou promlouvat prostřednictvím Slunce v Blížencích v harmonickém spojení s Venuší. Je to konstelace, která harmonizuje naše komunikační dovednosti. Převládá snaha se domluvit, volit krásná a láskyplná slova, vyjádřit co k druhému cítím, pohladit slovem, pochválit, vytvářet vzájemný soulad. Můžeme rovněž pocítit chuť jít do společnosti, seznamovat se, bavit se, především tančit a zpívat. Osloví nás třeba i nějaká výstava, koncert nebo si zajdeme do divadla.

Mohu doporučit pro ženy i ranní taneční 20 minutovky https://www.lindamalenovska.cz/ , které rozpohybují a pozitivně naladí na celý den.

To ještě není všechno, protože hned v pondělí vstoupí do znamení Blíženců i planeta Merkur a vytvoří harmonickou dvojici s planetou Jupiter. Současně se přidá i trigon od planety Pluto.

Tato konstelace velmi prospěje našemu intelektu, záměrům, myšlenkám, obohatí nás o nové vědomosti, informace, i vhledy. Přinese lehkost, nenáročnost, chuť cestovat, vzdělávat se a vyjadřovat svůj názor. Ne náhodou se konají koncem týdne volby do evropského parlamentu. Pluto dodá intenzivní prožívání, hloubku myšlenek, potřebu něco ovlivnit a zaměření se na to, co je za scénou. Zavládne více optimismu, radosti a pocitu štěstí a chuti do života. Nechme se vést potřebami duše a ducha, dejme nový smysl našemu životu. Nepřehánějme, a s pokorou milujme život takový jaký je. 

Zejména od pondělí do středy je vhodná doba pro vzdělávací programy, výuku, pro psané a mluvené slovo, psaní a vydávání knih, pro vyřizování na úřadech, i pro nákupy a prodeje.

Čtvrtek 6.6.2024 patří Novoluní v Blížencích. Nastane ve 14,37 hod. Ke Slunci a Luně v Blížencích se přidá i Venuše a celé to doplní kvadratura od Saturna v Rybách.

Jak už planety napovídají, hlavním tématem bude myšlení a komunikace ve vztazích. Je to vhodná příležitost k tomu, abychom se více zaměřili na to, jak smýšlíme a mluvíme o druhých, jakým způsobem se vyjadřujeme, zda naše slova spíš nezraňují, nepomlouvají, neodsuzují nebo třeba neponižují někoho. Umíme naslouchat druhým nebo spíš skáčeme někomu do řeči?

Planeta Saturn nám odhalí i další možné slabiny, jako je netrpělivost, roztěkanost, nesoustředěnost, spěch, zahlcení informacemi a všelijakými akcemi. Ve vtazích se pak může jednat o povrchnost, nestálost a názorovou netoleranci. Učí nás stabilitě, zodpovědnosti za vztah a trpělivosti. Učí nás práci na sobě a nevymlouvat se na druhé.

Čas novoluní je velmi vhodný pro stanovení si různých záměrů včetně toho, co chceme změnit v nás samotných pro další období.

V neděli 9.6. nastane změna, planeta Mars se přesune do dalšího znamení, a to do Býka. Přinese zklidnění, víc praktičnosti a soustředění se na uspokojování těla, a na finance a hmotné statky. 

Mír do vašich srdcí

Eva

Afirmace 

Člověk nemůže být šťastný a v míru,

 pokud nevěří v něco vyššího, než je on sám.

"Afirmace", Jan Menděl