30.10. - 5.11.2023

01.11.2023

Loučíme se s měsícem říjnem. Listopadový čas přivítáme Památkou na všechny zesnulé. V astrologii tomu odpovídají energie znamení Štíra, které nám nyní vládnou a které nás vedou do světa neviditelného, světa duší, které opustili již hmotný svět. Můžeme vnímat větší propojení se svými zesnulými.

Ve znamení Štíra se nyní nachází Slunce, Merkur a Mars v opozici na Jupitera v Býku.

Je to pozvánka k tomu, abychom se hlouběji podívali na to, co se uvnitř nás odehrává a proč. Případně očistili všechny naše vnitřní démony a osvobodili se tím od strachů a bolestných vzpomínek. Cestou k tomu je Odpuštění a Láska. 

O práci s myslí a nalézání vnitřní síly v nás je další z mých kurzů čtěte zde: https://www.evaprokopcova.cz/sila-planet-v-nas/ 

Lásku k sobě projevíme tím, že odpustíme, a už se přestaneme trápit minulostí, kterou nemůžeme změnit.

Výzvou těchto dní je, abychom si dávali pozor na jakékoliv zveličování, přehánění a nespokojenost. Hrozí totiž to, že budeme chtít stále víc a víc, a že nám bude chybět pokora.

Zkoumejme, zda se příliš nestaráme jen o hmotný svět, o zisky, postavení, nabývání majetku, módu, nebo uspokojování svých chutí a vášní. Zda nezanedbáváme svůj vnitřní život. 

Pod vlivem nepříznivého aspektu Merkura s Uranem se snažme zamezit nervozitě, podrážděnosti, nedočkavosti a unáhlenosti. Kontrolujme své myšlenky a pozorujme své reakce na určité situace. Vždy máme dvě cesty, jak se k určité situaci postavit. Jedna nás vede směrem k boji, ta druhá ke smíru. Rozhodněme se pro tu, která nám přinese vnitřní klid a mír.

Odlehčit problémy ve vztazích nám pomůže Venuše v Panně v harmonické vazbě na Urana v Býku. Přiměje nás k většímu nadhledu a toleranci. Pod tímto vlivem budou vznikat náhlá milá setkání, romantické lásky. Můžeme být nečekaně někým obdarováni.

Neměli bychom si však nasazovat růžové brýle a mít velká očekávání. Venuše totiž uzavře opozici s Neptunem a ukáže nám naše slabosti a závislosti. Můžeme mít také sklony příliš utrácet za zbytečnosti. 

Mír do vašich srdcí

Eva

Ztracenost v myšlenkách

Proud myšlenek má ohromnou sílu, která vás snadno táhne s sebou. Každá myšlenka předstírá, že je strašně důležitá, a každá se snaží zaujmout veškerou vaši pozornost.

Neberte své myšlenky vážně.

"Ticho promlouvá" Eckhart Tolle