5.2. - 11.2.2024

05.02.2024

V pondělí se planeta Merkur přesouvá do znamení Vodnáře. Pomůže nám, abychom se nezaobírali tolik minulostí, ale aby naše myšlenky směřovaly k tomu, jak si přejeme prožívat naši budoucnost. Takto postavený Merkur nám kromě výborného intelektu nabídne i hodně intuice, vizí, nápadů a abstrakce. Ve spojení s Plutem pak prozíravost a vysokou duševní plodnost, ale i manipulaci se slovy. Můžeme odkrýt i něco zasunutého v našem podvědomí. Na konci týdne pak uzavře Merkur kvadraturu s Jupiterem, a to bychom si měli hlídat sklony k idealismu, přehnanou potřebu se ke všemu vyjadřovat a vést nic neříkající diskuze. Podráždit nás může nečekaná zpráva ohledně peněz a financí.

Za pozornost stojí páteční Novoluní ve Vodnáři, 9.2.2024, které vrcholí o půlnoci. Jako při každém novoluní se potká Slunce a Luna ve stejném znamení, v tomto případě ve Vodnáři, a budou pod vlivem nepříznivého aspektu s Uranem. Přichází nový vítr do našich životů. Je to konstelace napěťová, revolučního charakteru, vyvolávající náhlé a nečekané zvraty, vzdor, v lepším případě dobrovolné změny směřující k novému bytí, Obojí se děje za účelem osvobození se a vykročení do Nové doby. 

Můžeme využít této energie k tomu, abychom si ujasnili, v čem jsme jedineční, co do našeho života vítáme, co nás podporuje a s čím se naopak už chceme rozloučit. Ptejme se sami sebe, v čem se necítíme svobodní a od čeho se potřebujeme osvobodit? Je to příležitost odstartovat změny, díky kterým se posuneme v životě dál.  Udělejme dobrovolně nějakou změnu.

 Toto novoluní může vyvolávat u některých jedinců velké napětí, podrážděnost a tendence k neuváženým reakcím, rozhodnutím a činům. Pozornost si zaslouží naše emoce. Pozor na nehody a úrazy, nenechte se ničím a nikým vykolejit. I počasí nás může nemile překvapit.

Dělejme to, co nás baví, uklidňuje a vede do vnitřní pohody.

Pokud toužíme po změně v životě, musíme se tou změnou stát my.

Mír do vašich srdcí

Eva

Rada andělů na tento týden

(Andělé světla-D. Cooper)

MOC

Vaši andělé vám připomínají vaši Božskou podstatu. Nenechte se shazovat ani omezovat.

Klid a mír vám přináší osobní sílu, nikdo vás nemůže rozrušit ani ovlivnit.

Andělé vás vedou k tomu, abyste si našli svůj klidný, tichý střed a vyléčili svůj hněv, vyčistili své emoce, spolehli se na svůj vlastní úsudek a rozhodovali se sami za sebe.

Převzetí odpovědnosti za vlastní život je nezbytným předpokladem vašeho duchovního růstu, a proto se postavte na vlastní nohy a buďte silní.

Pravá moc vychází z vnitřní síly, vědomí vlastní hodnoty a sebedůvěry.

Chopte se své moci ještě dnes.

Afirmace: Jsem vyrovnaný/á, mám sílu a věřím si.