6.6. - 11.6.2023

06.06.2023

Zkraje týdne můžeme ještě cítit určité napětí a tlaky v mezilidských a partnerských vztazích, díky Venuši v opozici na Pluta.

Ta už před 16 hodinou odpolední 5.6. vstoupila do znamení Lva. Tím může vzrůstat potřeba dominance, sebestřednosti, soupeřivosti a vynucování si poslušnosti. Zejména o víkendu tyto negativní projevy zesílí, když Venuše vytvoří kvadraturu na Jupitera. Hrozí nebezpečí jakéhokoliv zveličování, přehánění a sobectví.

V kladném případě nás tato Venuše pozve do společnosti, na koncerty a za uměním. Bude hravá, srdečná, veselá a tvořivá, bude se chtít líbit a upoutat pozornost svým zevnějškem. Pochvala a uznání jí udělá velmi dobře.

Planeta komunikace a myšlení Merkur udělá taky změnu a přesune se v neděli po poledni do svého domovského znamení Blíženců, kde její vliv bude zesílen. Jasný úsudek, rozum a komunikační dovednost patří k silným stránkám této planety. Zároveň se hned spojí trigonem s planetou Pluto a tím přidá i na hloubavosti, intuici a zvídavosti, aby zjistila, co se děje uvnitř, pod pokličkou a co je očím skryto. Aspekt dodá sílu slova, můžeme ho využít k vyjasnění nedorozumění, k aplikování různých afirmacím a práci s myslí.

A poslední změnou tohoto týdne je, že se nám planeta Pluto vrací zpět do Kozoroha, kde působila již řadu let. Stane se tak v neděli 11.6.2023 po 17 hodině. Dokončí postupně transformaci starého systému. Zvýší se tlak autorit na dodržování různých nařízení a "dělání pořádku".  

Nezapomínejme na humor.

Mír do vašich srdcí

Eva

MOC PŘÍTOMNÉHO OKAMŽIKU


Udržování  vědomé 

pozornosti

přeruší spojení mezi jádrem bolesti 

a vašimi myšlenkovými procesy 

a vyvolá proces transmutace.

Jako by se bolest stala palivem 

plamene vašeho vědomí, 

který pak hoří o to jasněji.

(Eckhart Tolle)