8.4. - 14.4.2024

08.04.2024

8. duben 2024 je dnem velmi mocného Novoluní v Beranu, a zároveň zatměním Slunce. Nastane ve 20,20hodin. Obě světla Luna a Slunce se nacházejí na 19 st. tohoto znamení a jsou v úzkém spojení s Chironem, zraněným léčitelem.

Toto novoluní obrací pozornost k nám samotným, aniž bychom v sobě pěstovali nějaké sobecké postoje. Naše pocity, emoce a naše duše přebírají vládu v těchto dnech a my můžeme prožívat obrovskou škálu pocitů.

Je to v pořádku, přijměme je, vesmír chce, abychom si udělali v sobě bilanci, zaměřili se na to, které pocity převažují, zda ty povznášející nebo ty zdrcující, které nám berou energii a činí nás pasivními a otrávenými.

Novoluní v Beranu je novým startem, počátkem toho, abychom obnovili své fyzické i duševní zdraví a pokračovali v našem životě jako silní, vitální, samostatní a odvážní jedinci. Kteří si ví rady se svým životem, jsou psychicky odolní, mají cíl a k němu směřují.

Proto je nutné si vyléčit všechna svá hluboká zranění duše, postavit se čelem svým slabostem, stínům a tomu všemu, co jsme v životě vytěsnili. Pokud to neuděláme, budeme neustále hledat viníky našich problémů mimo nás. Vede to pak k frustraci, jejímž výsledkem je boj, soupeření, snaha si vybojovat své za každou cenu, zvítězit, pokořit, ponížit...

Je třeba očistit sebe a svou minulost, odpustit si, a začít znovu a jinak. Zaměřujme pozornost na praktikování vnitřní práce na sobě, hlouběji se poznávejme. Uvolňujme odpor, vztek, hněv, obviňování, souzení a vnitřní napětí.

Výzvou je vnitřní harmonie, díky které můžeme tvořit harmonické vztahy.

Pomohou nám různé otázky, např. Jak se cítím? Co mě trápí a proč? Z čeho se potřebuji vyléčit? Kdo jsem a co je pro mne důležité? Co mi dává sílu a co ne? Co mi chybí k tomu, abych se zdravě uměla prosadit ?

Novoluní je ve vazbě na Vzestupný uzel, naši dharmu, naši cestu. Vím kam směřuji a jaká je moje cesta?

Vládcem tohoto novoluní je planeta Mars, která se nachází v Rybách a tvoří konjunkci se Saturnem. Kultivujme potřebu vlastního prosazování se vůči vnějšímu světu, svou ctižádost, sobectví, zajímejme se též o druhé a buďme jim nápomocní. Jednejme moudře, se zodpovědností a trpělivostí. Pamatujme, že naše vnější realita je odrazem našeho vnitřního stavu.

Dovolit si být sama sebou je největší umění.

Mír do vašich srdcí

Eva

Ten, kdo si věří, toho dokáže minimálně dvakrát víc než ten, kdo si nevěří, nehledě na jejich skutečné schopnosti. Přestaň se pořád podceňovat a zkus si víc věřit. Ale nezapomeň - sebedůvěra je hluboce vnitřní záležitost, netřeba jí okatě projevovat a přesvědčovat o ní druhé. 

Pokud ji máš, nemusíš říct ani jedno slovo a stejně všechny přesvědčíš. Pokud ji nemáš, můžeš ostatním vyprávět, co chceš, a stejně nikoho nenadchneš.

"Afirmace", Jan Menděl