8.7. - 14.7.2024

09.07.2024

Stále se nacházíme v energii citlivého znamení Raka, které podporuje pospolitost rodiny, rodinné dovolené, návštěvy příbuzných, ale především rozvíjení citového života, harmonizaci našich emocí prostřednictvím pěkných a nových zážitků a pobytu v přírodě.

Slunce v tomto znamení v pozitivním aspektu na Saturna dává důraz na vědomí zodpovědnosti za to jak se cítíme, co prožíváme a jakým způsobem utváříme vztahy s nejbližšími.

Vyzývá k moudrému přístupu k dětem, rodičům a starým lidem. Připomíná péči o náš domov a bydlení. V neharmonickém spojení s Chironem se pak otvírá prostor pro léčení hluboce zraňujících vzpomínek z minulosti, které si neseme do přítomnosti, a které mají vliv na stav naší mysli a na to, jak se cítíme. Věnujme se emocím, rozpouštějme je v lásce a nedovolme, aby nás ovládaly.  

O příjemné prožitky, romantiku ve vztazích a mírumilovnou atmosféru v rodinách se postará harmonický aspekt mezi Venuší v Raku a Neptunem v Rybách. Projevujme soucit a lásku všude tam, kde je to potřeba. Vyjádřeme své emoce prostřednictvím zpěvu, tance, kresbou či jinou aktivitou. Buďme vnímaví ke svému okolí. 

Venuše se ovšem následně přesune do ohnivého znamení Lva (11.7.) a naváže napěťový aspekt s Plutem ve Vodnáři. Budeme zkoušení z toho, zda zvítězí v našich srdcích přebujelé ego, potřeba okázalosti, zviditelňování se, nutnost dominovat a soupeřit, nebo láska a srdečnost.

Tento aspekt se týká hodně i mocných tohoto světa, touhy po moci a ovládání světa. Převratné změny mohou nastat ve finanční sféře.

Hovoří a zároveň i varuje před tím i další konstelace, působící od neděle dál, a to Mars v konjunkci s Uranem v Býku a na obávané stálici Algol. Energie této trojice je velmi náročná, nevyzpytatelná, bojovná až ničící. Projevit se může kdekoliv, jakkoliv a komukoliv. V tom pozitivním nám pomůže se zbavit všeho toho, co nám už neslouží a má zůstat minulostí. 

Můžeme přispět ke zmírnění této konstelace tím, že sami v sobě budeme udržovat mír a klid a eliminovat jakékoliv napětí vedoucí k hněvu, vzdoru a boji. Významnou roli bude hrát v současné době schopnost vyjednávat, schopnost empatie a diplomacie.

Udělejme si pořádek ve svých srdcích, hodnotách, vášních a touhách.

Mír do vašich srdcí

Eva

AFIRMACE

Radost ze života není něco, 

co se nám stane, 

ale něco, pro co se vědomě rozhodneme.

"Afirmace" - J. Menděl