9.5. - 16.5.2022

10.05.2022

V úterý 10.5.2022 ve 22,36 hod. přechází planeta Jupiter ze znamení Ryb do znamení Berana. Dochází k významné a zásadní astrologické změně tohoto roku. Jedná se o tzv. ochutnávku této energie, Jupiter bude v tomto znamení do 28.10.2022. Pak se vrátí na chvíli do znamení Ryb a od 20.12.2022 opět vstoupí do znamení Berana, kde setrvá do 16.5.2023. Pro lidi narozené v tomto znamení je to velká příležitost obohatit sebe a svůj život a vyzrát.

Jupiter v Rybách byl velký altruista, nadšenec do pomoci druhým, toužil udělat všechny lidi šťastné. Zatímco Jupiter v Beranu obrací více pozornosti k sobě, s cílem rozvíjet svou osobnost, odvahu, samostatnost a učinit sebe šťastným.

Po duchovní stránce přichází Jupiter nás lidstvo probudit ze stavu závislosti, strádání, utrpení a různých obav a strachů, dodat nám odvahu, víru v sebe a v život. Při nepochopení a nevyužití této příležitosti, pak může dojít naopak k většímu nárůstu bojechtivých a sobeckých zájmů jednotlivců i skupin. Chytákem je přehánění všeho druhu!

Jupitera a znamení Berana spojuje ohnivá energie, tudíž dojde k nárůstu akční a spontánní energie, chuti něco dokázat, prosadit se. Jupiter posílí náš optimismus, odhodlání, rozhodnost, nadšení se pro něco, chuť cestovat, sportovat a duchovně se sebevzdělávat. Mnohé lidi přivede k víře.

Další změna, která nastává v tomto týdnu je začátek retrográdní fáze planety Merkur v Blížencích od 11.5.2022. V tomto období, až do 2.6.2022, nás povede naše mysl do těch situacích, které si zaslouží znovu naši pozornost, pochopení, změnu úhlu pohledu a opravu jednání. Je vhodný čas se věnovat svým myšlenkám a komunikačním dovednostem, abychom co nejvíce zabránili různým nedorozuměním v komunikaci s druhými. Vybírejme si ty informace, které povznášejí ducha a činí nám radost. Na cestách a v dopravě budeme potřebovat velkou dávku trpělivosti a pochopení. Nepodepisujte důležité listiny, nezačínejte nové projekty. Tato doba chce po nás zklidnění mysli a vnitřní ponor do svého srdce.

Konec týdne bude bohatý na astrologické konstelace. V neděli 15.5.2022 uzavře planeta Venuše konjunkci s Chironem v Beranu a stálicí Sirrah. Pomůže nám vyléčit a přerůst naše osobní bolesti a zranění, které se dotýkají lásky, vztahů a sebehodnoty.

V pondělí 16.5.2022 ráno v 6,13 hodin nastává Úplněk ve Štíru a zároveň úplné zatmění Měsíce. Slunce se tedy nachází ve znamení Býka a Luna ve znamení Štíra. Obě tato světla tvoří ještě kvadraturu s planetou Saturn. A navíc se tento úplněk odehrává na obávané a nevlídné stálici Algol.

Konstelace nás vede dovnitř k našim pocitům a emocím. Buďme jejich pozorovateli a pojmenujme emoce. Je to strach, závist, žárlivost, nenávist, hněv, touha po dominanci, potřeba mít moc, manipulovat nebo i válčit s druhými? Chci žít v těchto energiích? Jak se v nich cítím? A jaký si tím tvořím život? Máme možnost uzdravit své emoce a tvořit si lepší svět. 

Nyní lidstvo stojí před důležitým úkolem.

Máme na výběr, zda chceme žít ve světě agrese, boje a válek, anebo ve světě Lásky, Míru, krásy, harmonie, pohody a užívání si života a jeho darů.

Je to jen na nás, co si lidstvo zvolí. Každý z nás svou myšlenkou a činem přispívá ke klimatu na planetě. Je to velmi transformační úplněk, který nás má posunout k větší bdělosti, moudrosti, lásce k přírodě a ke všemu živému na této planetě.

Každá změna, kterou si přejeme, musí nastat nejdřív uvnitř nás, aby se mohla projevit navenek.

Pokud nechceme války a zabíjení, uzdravme své emoce, přestaňme se hádat s bližními, soupeřit o moc a nadvládu, osočovat se navzájem a kritizovat vše. Nehledejme viníka vně!

Buďme vlídní, mírní, laskaví, soucitní a empatičtí. Tím si tvoříme pozitivní karmu a prospějeme sobě i světu.

Buďme odvážní, sami sebou a v radosti!

Mír do vašich srdcí

Eva

Rada andělů na tento týden

(Andělé světla-D. Cooper)

CTIŽÁDOST :  Najděte a naplňte svůj vnitřní potenciál a věnujte se velkým vizím. Najděte moudrost, která vám umožní usilovat o skvělé a nádherné věci. Poté si dopřejte více pohodlí, abyste mohli zkoumat své sny. Požádejte o pomoc anděly a oni vám nabídnou vedení a inspiraci, jak pozvednout své vědomí a začít žít na vyšší úrovni. Umožněte svému duchu vzlétnout a směřujte k Božství.

Afirmace : "Mířím k tomu, co je skvělé a nádherné.".