1.2. - 7.2.2021

01.02.2021

V pondělí přivítáme začátek měsíce února. Dle numerologie nese číslo dvě, a tak nám ukazuje na hlavní téma tohoto času. A to jsou mezilidské vztahy a spolupráce. V astrologii nám toto téma přináší Venuše, která dne 1.2.021 vstupuje do znamení Vodnáře a bude tam do 25.2.021.

Odešla ze zemitého a konzervativního znamení Kozoroha, kde byla ve své hřejivosti trochu sešněrována a kde přísně hlídala, co se smí a nesmí, a především morálku lidí. Ukázala nám, na čem máme zapracovat ve vztazích, kde máme bolavé místo. A právě Venuše ve Vodnáři dává prostor k tomu, abychom se více otevřeli lásce, družnosti, přátelství a neposuzování. Abychom odpustili a netrvali na svých bolístkách. Byli tím svobodnější a mohli tvořit vztahy na nových svobodnějších principech. To platí zejména koncem týdne, kdy Venuše ve Vodnáři přejde přes Saturna a vytvoří kvadraturu s Uranem. Pozorujme, co nás na druhých rozčiluje a zkoumejme proč, jak to s námi může souviset. Nevyhledávejme střety, nerozčilujme se a nedělejme unáhlené závěry. Učíme se být nad věcí, jednat moudře a vyspěle, ať se kolem nás děje cokoliv.

Dalším pokušitelem je Slunce ve Vodnáři v napěťové vazbě s Marsem v Býku. Nepochopení tohoto aspektu může ponoukat ke zbrklosti, netrpělivosti, vzdorovitosti, naštvání se až k agresivitě, "s každým si to prostě vyřídit". Ukazování na viníka ve vnějším světě. Vyvolává obrovskou nespokojenost a netoleranci.

Tyto energie nás však vedou směrem k sobě, k naší vnitřní odvaze a aktivitě, k práci na svém Strachu, pěstování zdravého sebevědomí a vědomí vlastní sebehodnoty. Aktivně, samostatně, nezávisle na okolí, se podílet na utváření svého života. Hledat nové cesty a možnosti.

A s tím souvisí především i naše mysl. Promlouvá k nám retrográdní Merkur ve znamení Vodnáře. Vrací nás k událostem a situacím, které jsme prožili v období od 15.1. po současnost. Pokud jsme něco nepochopili, máme nyní možnost to přehodnotit a vidět to v jiném světle. Darem Merkura ve Vodnáři je nové vyšší vědomí, dar intuice, svobodné a nezaujaté myšlení. Všechny informace, které k nám přicházejí prověřme svým srdcem a dle toho se svobodně rozhodujme a jednejme.

V tomto týdnu nastává první ze tří kvadratur v tomto roce, a to mezi planetou Saturn a Uranem. Symbol toho, že staré se loučí a přichází nové. Není to ale lehká doba. Tento konflikt vidíme všude ve světě i u nás, ale je to děj probíhající v každém z nás. Obě energie svádí společný boj. Staré se nechce vzdát, je lákavé tím, že přináší výhody a jistoty. Zatímco nové, je sice lákavé, ale nevíme co nás čeká, a to může přinášet pocit nejistoty a strachu. Proto je to výzva k tomu, abychom nelpěli na starém a s odvahou (Mars) se otevřeli novému.

Na přehnané reakce, vnitřní dramata z finanční nejistoty a pocity méněcennosti zároveň poukazuje i Černá luna v Býku v neharmonickém aspektu na Jupitera ve Vodnáři.


Hlídejme, zda jsou naše myšlenky láskyplné.

Eva

Rada andělů na tento týden

(Andělé světla-D. Cooper)

UPŘÍMNOST- andělská moudrost vám připomíná, že každá vaše myšlenka, slovo, emoce a čin se odráží ve vaší auře. Když jste upřímní, vaše aura je průzračně jasná. Každý pak ví jak to s ním myslíte, a cítí se naprosto v bezpečí. Andělé vám navrhují, abyste se podívali do svého nitra a vyčistili ho od všech temných myšlenek a pocitů. Když jste k sobě naprosto upřímní, jste nedotknutelní a můžete být zcela otevření, neboť nemáte co skrývat. Lidé vás respektují a důvěřují vám. Když vyzařujete vibrace upřímnosti, reagují na vás i druzí s otevřeností a upřímností.

Afirmace: Myslím, mluvím i jednám upřímně.