1.6. - 7.6.020

02.06.2020

Červnový Úplněk, který nastane tento pátek 5.6.020 ve 21, 16 hod., je doprovázen polostínovým zatměním Luny a posunem lunárních uzlů do znamení Blíženců a Střelce.

Postavení uzlů (Vzestupný severní uzel v Blížencích a Sestupný jižní uzel ve Střelci) nastoluje témata, kterými se budeme na kolektivní úrovni zabývat po dobu 18 měsíců. A právě zatměním a Úplňkem ve Střelci se otevírá toto téma.

Jedná se o osu, kdy proti sobě stojí praktický rozum a naše ideály, krátkodobé běžné úkoly a dlouhodobé výzvy, praxe a teorie, realita a duchovní svět.

Půjde tedy o to, co jsme se naučili teoreticky, co víme a známe, abychom nyní začali využívat i konkrétně ve svém každodenním životě.

Úplněk ukáže rozpor mezi našimi vzletnými přáními, touhami se schopností je naplnit v reálném životě. Bude nám zviditelněno, kde jsme spíše nadšenci než realisté. Abychom něco ze svých představ mohli uskutečnit, musíme pro to udělat konkrétní kroky. Ptejme se sami sebe: "Kde víc mluvím, filosofuji než konám?"

Také je důležité si uvědomit, zda jsou mé cíle reálné. Je třeba dát do rovnováhy své tužby a představy o štěstí s tím, co to vše v praxi obnáší. Prostě jen chtít nestačí. Do popředí se dostává zdravý selský rozum, reálné vyhodnocování a odhad situací, konkrétní činy a akce.

Dalším tématem tohoto úplňku jsou vztahy. Slunce v Blížencích v opozici na Lunu svírá konjunkci s retrográdní Venuší a kvadraturu s Marsem a Neptunem v Rybách. Konstelace dost náročná na pravdivost a upřímnost mezi lidmi. V rovině myšlení můžeme sami sebe klamat, něco si namlouvat nebo nebýt upřímní ke svému okolí. Strach říct svůj názor, pravdu může vést k zamlžování nebo tajnůstkářství.

 Informace se k nám budou dostávat nejasné, nesrozumitelné a spíš matoucí. Chybět nám může energie, ale i odvaha, schopnost činit důležité kroky a rozhodnutí. Necháme se spíše ukolébat tím, jak se věci mají. Podléháme svému "právu na štěstí a na svobodu-že nic nemusíme" a tím si nezdravě dopřáváme jídla, pití, nicnedělání, plýtváme časem, nebo skupujeme co se dá. To vše jako náhražku pocitu štěstí.

Co s tím?

Nenechat svou mysl zahltit přemírou přání, potřeb a tužeb nebo i povinnostmi. Sledovat své myšlenky a zvolit si, kterými se budeme zabývat a kterými ne. Neztrácet humor a optimismus.

Stanovit si reálné jednodušší cíle, ujasnit si všechna pro a proti a pak začít své představy krok za krokem postupně uskutečňovat.

Být k sobě a druhým maximálně upřímní!

Znáte do heslo "Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí" ?

Zkusme to.

Eva

Rada andělů na tento týden

(Andělé světla-D. Cooper)

ARCHANDÉL CADKIEL - Archanděl Cadkiel vám pomůže nalézt toleranci a odpuštění.

Pracuje ve fialovém paprsku očistění a transmutace a pomáhá vám zbavit se nižších vibrací a dosáhnout vyššího způsobu bytí.

Andělská moudrost vás vybízí, abyste si představili, že se nacházíte ve fialovém paprsku, a zavolali archanděla Cadkiela na pomoc.

Odevzdejte své potíže a náročné vztahy plamenům, aby veškerá negativita mohla být transmutována.

Vytažením této karty je vám požehnáním a vypovídá o tom, že jste připraveni kráčet po cestě světla.

Afirmace : Očišťuje mne fialový plamen.