11.1. - 17.1.2021

11.01.2021


Pojednání o celém roce 2021 se budete moci zúčastnit prostřednictvím online přednášky dne 14.1.2021 od 19 hodiny, kterou právě připravuji. Bližší informace zde https://www.evaprokopcova.cz/prednasky 

Celý měsíc leden je plný náročných konstelací, kterými musíme bohužel projít. Je to jeden z těch těžších měsíců v roce. Je však nutné si vždy připomínat, že je v našich silách to zvládnout. Jsou to zkoušky, kterými musíme projít, abychom postoupili v našem vývoji dál do nového Věku Vodnáře. Za tím účelem probíhá neustále transformace lidstva a záleží tedy na každém z nás, jak jsme schopni na sobě pracovat a otevřít se změnám. 

-----------------------

Novoluní v Kozorohu, které vrcholí 13.1.021 v 6,00 hodin ráno je hlavní astrologickou událostí na nebi v tomto týdnu. Je obdobím začátku, startovací čárou pro nastolení životních změn, zejména v oblasti práce, povolání a směřování v životě.

Dává nám příležitost se zamyslet nad svým životním posláním, kam nás vede, zda ho žijeme, nebo zda nás to táhne někam jinam. Svobodně se rozhodnout a otevřít se novým příležitostem a tím ukončit určitou etapu našeho života.

Můžeme se nyní rozhodnout pro lepší hospodaření s časem, dát svému každodennímu životu nový řád a uspořádat si priority. Zodpovědně, s pokorou a vděčností se stavět k životu. Novoluní v Kozorohu je vhodným časem pro plánování dlouhodobějších cílů. Vede nás také do světa autorit, rodičů a těch co nás řídí a kteří nám "vládnou".

Jaký postoj vůči nim zaujímám a je něco co mohu "Já" změnit?

Velmi záleží na úhlu pohledu, na naši schopnosti mít nadhled a dávat si věci do souvislostí, tak jak nám to radí Merkur ve Vodnáři v konjunkci s Jupiterem. Nechávat se vést svou intuicí, aktivně ji rozvíjet a nezapomínat na humor. Konstelace podporuje svobodu slova a názorů, ovšem v kvadratuře na planetu Uran varuje před přeháněním a před nerespektováním hranic, před zbrklými neuváženými soudy a reakcemi a před radikálním řešením.

Další nepříjemnou konstelaci tvoří Mars v Býku v kvadratuře na Saturna ve Vodnáři. Ukazuje na velké úsilí a snahu čelit nepřízni a omezujícím podmínkám v oblasti financí, práce a svobody.

Téma oběti, iluzí a podvodů zdůrazňuje dynamický úhel mezi planetou Neptun a Vzestupným lunárním uzlem.

Harmonický je naopak úhel mezi planetou Venuší a Uranem, kterého bychom měli využít ve vztazích a snažit se o uvolnění atmosféry tam, kde převládá nesoulad. Dává možnost postavit vztah na svobodnějších základech, na toleranci a nadhledu. Přináší plno tvůrčí a umělecké inspirace.


Tvořme si nový svobodnější svět.

Eva

Rada andělů na tento týden

(Andělé světla-D. Cooper)

SMYSL PRO HUMOR - Andělé vás vedou k tomu, abyste si udělali čas na veselou zábavu. Uvolněte se a vzpomeňte si na svůj smysl pro humor. Přistupujte ke všemu s lehkostí.

Legrace a veselí přinášejí lehkost ducha. I ty nejobtížnější situace mohou být snazší, když se na ně dokážete podívat z té humornější stránky, a proto si pěstujte smysl pro legraci.

Jak můžete do svého společenského života, do svých vztahů a do svého pracovního života vnést více hravosti, smíchu a legrace?

Když se radujete, andělé se radují s vámi, neboť radost, hravost, humor a smích milují nade vše.

Afirmace: Zvládám své emoce.