15.4. - 21.4.019

15.04.2019

Celý tento týden si můžeme ještě užívat aspektu Slunce v harmonickém aspektu na Jupitera. Podpora pro nové výzvy se šťastným koncem. Přináší pocit štěstí, radosti, optimismu, víru, že hojnost je nám nakloněna, že existují zázraky, že jsme vesmírem odměňováni. Napište si, jaké štěstí nyní zažíváte, a v čem spočívá?

Láska sílí, získává na intenzitě a prohlubuje se pod vlivem Venuše v sextilu na Pluta. Je tu možnost zažívat ve vztahu hlubokou proměnu, odpustit a opustit minulost a vnímat lásku s novým vědomím. Venuše v kvadratuře na Jupitera nás varuje před přehnanými požadavky v lásce, ukazuje nám, kde nežijeme bezpodmínečnou lásku. Kde slepě očekáváme, že šťastnými nás učiní někdo druhý.

Planeta Merkur se posune do znamení Berana ve středu 17.4., což bude mít vliv na náš intelekt, myšlení a komunikaci. Myšlenky budou směřovat k nám samotným. Budou podporovat nové nápady a odvahu je zrealizovat. Komunikace bude probíhat svižně, žádné dlouhé řeči, ovšem snadněji sklouzneme do bouřlivějších debat a vyjasňování.

Na Velký pátek, den ukřižování Ježíše Krista, 19.4.019 ve 13,13 hodin nastává již druhý Úplněk ve znamení Vah v tomto roce, což je zvláštnost. Běžně nastává úplněk jen jednou v určitém znamení. Pro Váhy jistě významné období, ale i pro nás ostatní.

Opět jsme u tématu: vztah člověka k člověku. Téma Lásky! Jak příhodné, že právě v tento den se nám toto téma připomíná. Ježíš Kristus přinesl na tento svět Učení bezpodmínečné Lásky, které ovšem nechtělo být žito a následováno. A proto byl Ježíš raději ukřižován. Jak krutý může být člověk k člověku!

Odkaz Ježíše a jeho učení však žije dál a je tu pro nás. Přistupujme k sobě s Láskou.

Posunuli jsme se dál? Pochopili jsme, že mezi sebou máme pěstovat lásku, spolupráci a ne boj? Hledejme na druhých to dobré, v čem jsou přínosem, co nás s nimi spojuje, nebo v čem nás něčemu učí. Odpouštějme a bude nám odpuštěno. Všichni jsme si navzájem učiteli.

V sobotu 20.4.019 v 10,56 hodin vstupuje Slunce do znamení BÝKA. Zároveň se blíží k planetě Uran, s kterou vytvoří přesnou konjunkci 23.4. v 1,06 hodin.

Důraz bude kladem na naše hodnoty, vztah k hmotě, k umění. Z našeho klidu a stereotypu nás může vytrhnout nečekaná událost, či překvapení. Pod vlivem této konstelace se začnou měnit naše priority, hodnoty, vztah k hmotnému, přírodě, stravě, tělu. Přichází probuzení, potřeba se uvolnit, osvobodit, odstoupit od toho, co nás spoutává a zotročuje. Sílí potřeba se rozhodnout a jít za svou vizí. Vyšší moudrost máme projevit v řešení každodenních záležitostí a v reálném životě. Dobře hospodařit s dědictvím předků a změnit vztah k matce Zemi.

Velká touha po svobodě může však vyvolat i překotná rozhodnutí, netrpělivost, neuváženost, nesoustředěnost a z toho plynoucí dopady, stres i nehody. Můžeme nepromyšleně utrácet, mohou nastat technické poruchy, hlídejte si počítače a mobily. Nepodléhejte spěchu a nervozitě!


Přeji vám požehnané a v lásce prožité Velikonoce.


S láskou 

Eva