15.7. - 21.7.019

15.07.2019

Stále působí náročné konstelace z minulého týdne, které se projevují nejvíce v dopravě, ale i v našich hlavách, a tím pádem mají vliv na mezilidskou komunikaci. Stále trvá opatrnost na cestách, ohleduplnost vůči druhým namísto soupeření, spěchání a předvádění se. Kontrolujme své reakce, vyřčená slova, snažme se nepodléhat nervozitě a podrážděnosti. Pozor na přehnanou potřebu svobody, prostoru pro sebe a volnosti typu: "Jsem svobodný(á), mohu si dovolit vše."

V úterý 16.7.019 v nočních hodinách vrcholí Úplněk ve znamení Kozoroha, který je doprovázen měsíčním zatměním.

Jeho úkolem je, ukázat nám, jak důležité je propojit citlivost se zodpovědností a plněním povinností. Jak důležité je projevování emocí, ale zároveň i jejich kontrola. Jak důležitý je citlivý přístup k dítěti, ale zároveň stanovení hranic a vedení k zodpovědností. Jak je důležité sladit potřeby rodiny a kariéry. 

Jedno bez druhého jen těžko může existovat, není tím nastolena rovnováha, a vzniká řada problémů.

Máme možnost zjistit, která složka v nás převažuje, a kterou část opomíjíme. Cílem je vyváženost obou rovin. Někdo bude nucen čelit své přecitlivělosti, jiný zas bude konfrontován se svou chladnokrevností nebo nezodpovědností.

Protože se retrográdní Merkur vrací zpět do znamení Raka, vytvoří se Sluncem konjunkci. Více začneme přemýšlet, mluvit, psát, kontaktovat se a hýbat se. Myšlenky se opět stáčejí k fungování rodiny, k dovoleným, vazbám mezi rodiči, dětmi a rodinnými mazlíčky. Někteří budou řešit otázky bydlení. Pohlídejme si vztahovačnost a neberme věci příliš osobně.

V tomto týdnu budeme prověřováni i po stránce vztahové. Venuše se dostane ve středu do opozice se Saturnem a v neděli s Plutem, ale naváže i pozitivní aspekt s Neptunem. Důraz je kladen na rozumné, vyzrálé a láskyplné jednání s druhými. Saturn nás vede k trpělivosti a nezaleknutí se překážek, které se mohou objevit. Řekněme "NE" jakékoliv manipulaci, ať už své nebo od druhých.  Přestaňme chtít druhého vlastnit, nežárlete, neobviňujte, ani nepodezírejte nikoho. 

Venuše je Láska a ta odmítá jakoukoliv nadvládu, dominanci a omezování. V trigonu na Neptun se může Venuše cítit nadpozemsky, i platonicky se zamilovat, prožít romantické chvíle, ale předně nás učí bezpodmínečné lásce. 

Rada andělů na tento týden

(Andělé světla-D. Cooper)

URČENÍ - Andělé vám připomínají, že každá situace nebo osoba, s níž se na vaší cestě setkáváte, má nějaký význam.

Některé vás mají posílit, jiné vám zase nabízejí příležitost vyřešit nebo opustit minulost, zbavit se starých vzorců, a další vám mají působit radost.

Smyslem vašeho života je skutečně dělat to, co vám přináší radost, uspokojení a naplnění. Právě tyto duševní kvality vás přivedou na cestu vašeho určení. Jakmile budete na své životní cestě, nenechte se od svého poslání nikým ani ničím odvádět.

Požádejte svého anděla, aby vám pomohl najít smysl vaší současné situace nebo, pokud jste připraveni, vaše životní poslání.

Napněte své síly i sílu vůle a chopte se svého záměru naplnit své určení. Andělé vás budou podporovat a pomohou vám k úspěchu.

Afirmace: Mám sílu i odhodlání.