17.8.-23.8.020

18.08.2020

V tomto týdnu všichni prožijeme Novoluní ve Lvu, které nastává ve středu 19.8.020 ve 4,40 hodin.

Novoluním se nám otvírá možnost změnit čas prožívání, opustit to, v čem se nám nedaří, čím se v současnosti trápíme, co nám překáží v tom, abychom se radovali ze života, užívali si ho, s radostí tvořili a cítili se být milováni. 

Energie Lva je velmi láskyplná, kreativní a tak Slunce i Luna v tomto znamení společně vybízejí k tomu, abychom si byli vědomi toho, že máme schopnost tvořit si svůj den, rozhodovat se, jak ho prožijeme. Být hraví, veselí, tvořiví a mít otevřené srdce lásce. Být Sluncem, které hřeje, září a zahřívá. Být tím, kdo miluje a je milován.

Novoluní podporuje svou energií ohnivá planeta Mars, která dodává spontánnost, energičnost a odvahu jít za svým štěstím. Energie bude tedy víc než dost, nezalekneme se žádných překážek. Naopak vše poplyne velmi rychle a snadněji.

Součástí novoluní je i planeta Merkur, která má vliv na naše myšlenkové pochody. Můžeme učinit rozhodnutí, že svou myslí budeme tvořit pozitivní dny a svou budoucnost, že nebudeme otroky svých negativních ego myšlenek, nýbrž, že svou mysl budeme využívat konstruktivním způsobem ve svůj prospěch. Udělejme si bilanci svých úspěchů a pochvalme se. Energie novu podporuje i naše záliby, sport,  koníčky a vztah k dětem. Následně 20.8.020 se přesune Merkur do svého domovského znamení Panny.

K těm méně příjemným konstelacím patří stále průběžně probíhající kvadratura mezi planetou Mars a Saturnem s Plutem. Energie unáhlenosti, výbušnosti, plná násilí, agrese, tvrdosti, soupeření, bojovnosti, destrukce a manipulace. Tyto energie umocňuje ještě kvadratura mezi Černou lunou a Plutem.

V současné době je na nebi celkem 5 retrográdních planet, od neděle 16.8. se přidala k Plutu, Neptunu, Saturnu a Jupiteru i planeta Uran. Tyto planety nás vrací zpět k sobě, prohlubují a zpomalují procesy v nás. Souvisí s tlakem na radikální proměnu každého jedince. 

Závěr týdne patří přechodu Slunce do znamení Panny, a to 22.8.020 v 17,45 hod., což nám připomíná, že zábava a bezstarostnost končí, že jsou tu povinnosti, práce a úkoly, které na nás čekají.

Je to období sklizně (do 22.9.), kdy co jsme zaseli, to nyní sklidíme. Úkolem v tomto měsíci je naučit se analyzovat, zkoumat, rozlišovat co je zdravé a co neužitečné a věnovat pozornost detailům. Ničím neplýtvat, mít všeho tak akorát. Jsou to dny vhodné pro to, abychom si udělali ve všem pořádek, i v hlavě, naučili se řádu a službě. Vlastnosti, které nám budou ku prospěchu jsou píle, odpovědnost, skromnost, systematičnost a praktičnost. Je čas uspořádat chaos.

Mysleme srdcem.

Eva

Rada andělů na tento týden

(Andělé světla-D. Cooper)

 Milosrdenství -abyste v sobě mohli rozvíjet milosrdenství, odpusťte sobě i všem kolem vás.

Buďte velkodušní, spatřujte v druhých to dobré a předpokládejte, že jsou nevinní.

Otevřete se soucítění, ale především sáhněte po moudrosti nacházející se ve vašem nitru, která rozpoznává Božství v každé bytosti.

Když svůj přístup k druhým zjemníte milosrdenstvím nabídnete jim tak milost.

Budete kolem sebe šířit mnoho světla, radosti a svobody, jež umožní druhým najít to dobré i v sobě.

Andělé milosrdenství vám nabízejí možnost odstranit bolest nebo potíže. Přijměte to s vděčností.

Afirmace: Jsem milosrdný/á.