23.3.-29.3.020

24.03.2020

V úterý 24.3.020 v 10,28 hodin nastává Novoluní v Beranu. Slunce, Luna Černá luna a Chiron jsou v konjunkci ve znamení Berana.

Sabiánský symbol pro NOV v Beranu:

"Trojúhelník, v němž se spojují křídla. Zřejmá, nikoliv však nutně využitá možnost překročit sama sebe do duchovního stavu. Touha dosáhnout vrcholů vědomí."

--------------------------

Poselství tohoto novoluní je "Návrat k sobě". Nalezení a aktivování své vlastní síly, samostatnosti, odvahy a aktivity. Uvědomění si, Kdo jsem? Kam nasměruji svůj život? Co chci dokázat svou vlastní pílí a iniciativou? Je to o schopnosti umět si "vybojovat své místo na Slunci". Máme se doslova udržovat při životě!

Začít něco konkrétního dělat pro své dobro i dobro ostatních. Nebýt pasivní, otrávení situací, nenadávat a nekritizovat. Nevšímat si jen toho, co je špatné, co nefunguje. To vše nám odebírá energii.

Hvězdy nás vedou k samostatnosti, umět si poradit v situaci v jaké se nacházíme. Nečekat pasivně na pokyny, příkazy z vyšších míst, až nám někdo řekne a nařídí, co máme dělat, nýbrž konat sami od sebe, jak nám to radí srdce a dovolují fyzické síly. Spoléhat se na sebe!

Máme se vypořádat se svými karmickými lekcemi a léčit svá hluboká zranění, která nyní mohou vyplouvat na povrch.

Udělejme od teď něco jinak, cokoliv změňme, své zvyklosti, návyky, vzhled, jednání, postoje... Rozhodněme se a konejme. Důležitá je nyní pravidelnost, umět sami sobě být autoritou a nastolit určitý režim v každodenním životě. Nyní máme určitou svobodu, po které jsme všichni toužili. V rámci dne si mohou dělat mnozí co chtějí. Jak trávíme čas, kterého je nyní víc než obvykle, je jen na nás.

Někteří naopak zjistí, že mají spíš pocit uvěznění a omezení. Vše je jen stav mysli. Svobodu nám nemůže nikdo vzít, pokud to nedopustíme. Svoboda je vždy spojena s řádem a disciplínou, tou svobodnou, vlastní, nikoli vynucenou. Nyní se budeme učit pod vlivem Saturna ve Vodnáři, své vlastní svobodě, aniž bychom klesali pod tíhou zodpovědnosti a vnějších událostí.

Platí jedno rčení: "Co udělat musíš, dělej s láskou, pak jsi svobodný."

Mars v konjunkci s Jupiterem v Kozorohu dává impulz ke svobodě projevu, k rozšiřování obzorů, hledání a nalézání "pravdy". Podporuje naši osobní víru ve spravedlnost a svobodu.

Příznivě aspektová Venuše v Býku podporuje naši lásku k tělu, dát mu co potřebuje, aby nám dobře sloužilo. Obrací naši pozornost ke kráse vnitřní, k sebelásce a lásce k přírodě.

Velmi léčivé jsou procházky přírodou, objevování krás všude kolem nás. Důležité je praktikovat denně i vědomé dýchací techniky, které ozdraví naše plíce. Můžeme se nechat inspirovat plným jógovým dechem ale i jinými typy.

Přivoňte si ke květinám, dejte si do aromalampy vonný olejíček a zhluboka dýchejte. Cvičte cviky pro posílení plic a meridiánu žlučníku.

Venuše nám připomíná, že s Láskou jde všechno lépe. Podporuje v nás empatii, spolupráci s druhými a sounáležitost. Pomáhá uzdravovat naše osobní vztahy a spolužití s těmi nejbližšími.

Ať se nám daří, být sami sebou!

S láskou 

Eva

Rada andělů na tento týden

(Andělé světla-D. Cooper)

PŘIZPUSOBIVOST- život je plný změn a překvapení. Andělé vás vedou k tomu, abyste plynuli s proudem, protože vzdorujete-li mu, vytváříte tím problémy.

Požádejte svého anděla, ať vám pomůže otevřít se novým myšlenkám a příležitostem.

Když přimete možnost, že existují i jiné způsoby řešení, otevřou se před vámi dveře, které jste doposud neviděli, a změnami projdete snadno.

Na každý problém existuje řešení. Dívejte se na věci očima lásky a očekávejte to nejlepší, a životní síla vámi bude volně plynout.

Budete se cítit zdraví a plní sil a budete mít přístup k potřebným zdrojům i k moudrosti v sobě, která vám pomůže zvládnout období změn.

Afirmace: Jsem svobodný/á/ a otevřený/á/ všemu novému