8.7. - 14.7.019

08.07.2019

Hned v pondělí začala retrográdní fáze Merkura, čili zdánlivý pohyb této planety zpět. Pokud jste nemohli usnout nebo spát, stále se vám hlavou honily myšlenky, je to tím. Až do 1. srpna je třeba si dávat pozor na vše, co souvisí s myšlením a komunikací. Běžná budou nedorozumění, nepochopení, rušení schůzek, potíže s úřady, zpoždění a problémy v dopravě. Přes neodbytné myšlenky se budeme vracet k tomu, co jsme již v minulosti prožili, abychom udělali opravu a získali jiný pohled na věc. Nebo, abychom se vrátili k něčemu, co jsme dříve nechali ležet ladem.

Tento retrográdní Merkur uzavírá konjunkci s Marsem ve znamení Lva. Doplňuje to ještě kvadratura od Urana. Rychlé myšlení, úsudek, organizační schopnosti, pohotová argumentace a rozhodnost patří k těm pozitivním projevům. Ovšem spíš se může tato konstelace projevit neschopností se domluvit s druhými, pro neústupnost, ostrý jazyk, hádavost, skákáním do řeči a arogantním přehlížením názorů druhých. Přináší i neuvážená rozhodnutí a akce, nevyjímaje i rizika na cestách.

Slunce v Raku v opozici na Saturna v Kozorohu ukazuje na pochybnosti jaké máme o sobě, zviditelňuje čeho se bojíme, co odmítáme, kde nám chybí sebedůvěra, odhodlání, optimismus a odvaha se prosadit.

Ovšem pokud je ale naše Já (ego) příliš troufalé a nezná pokoru, Saturn nás zastaví a přinese překážky. Hledání uznání, touha po potlesku a strach ze selhání může být dalším projevem této konstelace. Můžeme pociťovat i větší únavu.

Úkolem je pozvednout svou sebedůvěru a věřit ve své schopnosti.

Slunce v Raku v trigonu na Neptuna v Rybách nás vede cestou přijetí sebe sama, cestou shovívavosti vůči sobě i druhým. Vysílá nás na duchovní cestu a učí nás přijímat sebe a život tak jak běží. Neznásilňovat se přehnanou ctižádostí a výkony. Prohlubuje naši empatii, sounáležitost a intuici, která je naším velkým pomocníkem při každodenním rozlišování, co je pro nás dobré a co ne. Vede nás k tvořivosti, uměleckému projevu, k meditacím v přírodě.

Slunce v Raku v opozici na Pluta nás varuje před posedlostí po moci a ovládáním druhých. Soupeří mezi sebou světlo v nás s temnotou a nutkavostí. Konstelace přináší prostor pro vlastní transformaci a odstranění všech ego projevů, ale i pocitů bezmoci. 

Rada andělů na tento týden

(Andělé světla-D. Cooper)

DOBRODRUŽSTVÍ - Život je dobrodružství. Připravte se na překvapení a naplno využijte všechny příležitosti.

Andělská moudrost vám radí, abyste se vymanili ze stereotypů a návyků, v nichž jste uvízli. Dělejte jiné věci a začněte znovu vnímat kouzlo života.

Jestliže se vám cesta před vámi zdá temná, počínejte si tak, jako byste prozkoumávali tmavé místo. Požádejte své anděly, aby vám na cestu posvítili. Poté naslouchejte znamením a signálům, které vám naznačí, kam a jak jít.

Poznávejte nové se vzrušením a odvahou. Tyto magnetické vlastnosti k vám přitáhnou hojnost financí a profesních příležitostí a oživí vaše vztahy.

Andělé vás inspirují k tomu, abyste postupovali vpřed s očekáváním a nadějí.

Afirmace: Jdu dychtivě vstříc dobrodružství života.