17.7. - 23.7.2023 

17.07.2023

Máme tu čas kolem NOVOLUNÍ V RAKU, které nastane přesně 17.7.2023 ve 20,31hodin. Slunce i Luna se spojí v jedno v citlivém znamení Raka. Je to pozvánka do naší duše, k našim pocitům, do našich rodin, dětství. Zastavme se a vědomě vnímejme co se odehrává uvnitř nás:

Jaké emoce se ve mne probouzí ve vztahu k rodině, k matce a otci?

V jaké náladě se právě teď nacházím, co prožívám za emoci? Emoci radosti, něhy, lásky, spokojenosti, .. nebo úzkosti, obavy z něčeho, podrážděnosti, náladovosti, ustaranosti? A co předcházelo tomu, jak se nyní cítím?

Co se mé duši líbí a co ne? Co bych v tento okamžik potřebovala změnit, abych se cítila lépe?

Veškerá tato uvědomění nás vedou k tomu, abychom si vyhověli a udělali potřebnou Změnu. A k tomu je tu právě čas Novu, kterým můžeme začít jinak prožívat dosavadní situace, zaujímat nový postoj ve vztahu k rodičům, dětem, příbuzným, k tomu, co se odehrálo v dětství, prostě ke všemu, co nás zraňovalo. Odhoďme kritiku a odsuzování a soustřeďme se na vděčnost a poděkování.

 Za co vše mohu být právě teď vděčná? 

Přijetí, odpuštění a změna je cestou k tomu, abychom se cítili lépe.

Bez naší osobní změny se nezmění bohužel Nic.

Novoluní je krásně aspektováno planetou Neptun v Rybách. Pomáhá nám zaujmout k sobě i druhým láskyplný vztah, projevit soucit, pomoc a laskavost.

Zve nás do vyšších stavů vědomí, kde již neprožíváme život jako boj a utrpení.

Udělat vše proto, abychom se cítili co nejlépe, je v naší moci, ovšem za předpokladu, že nebudeme z našich slabostí vinit okolí.

Zvolme si záměr a odstartujme změnu.

Domýšlivý Merkur ve Lvu v kvadratuře na Jupitera v Býku může naši pozornost strhnout jiným nežádoucím směrem. K velké nespokojenosti, přehánění a vytváření dramat. Může nám namlouvat, abychom si nenechali nic líbit, že je potřeba mít hlavní a poslední slovo, udolat druhé svými argumenty. Vytváří prostředí napětí, hádek, slovních útoků a nic neřešících debat.

Proto si hlídejme své myšlenky, k čemu nás nabádají. Stav naší mysli rozhoduje o tom, jak prožijeme každý den.

Mars v Panně opozici na Saturna v Rybách nás upozorní na to, v čem stagnujeme, kde se nám nedostává dostatek energie, kde nám chybí odvaha, a co je potřeba změnit. V jaké oblasti nám chybí rozhodnost a aktivita, a kde se snažíme mít vše pod kontrolou. Mohou nás pozlobit chronické bolesti, nemoci kostí a slabé trávení.

V neděli se již Slunce rozloučí se znamením Raka a vstoupí do ohnivého znamení LVA. A o tom příště.

Mír do vašich srdcí

Eva

Rada andělů na tento týden

(Andělé světla-D. Cooper)

POROZUMĚNÍ

Andělé vás nabádají, abyste sebe a svou současnou situaci do hloubky prozkoumali, a získali tak jasnou představu o příčinách, které vedly k výzvám, jimž právě čelíte.

Dříve než učiníte rozhodnutí, seznamte se s fakty týkajícími se dané situace i postojů všech zúčastněných.

Sebeuvědomění představuje nezbytný základ, na kterém se budují pevné vztahy, přátelství i práce.

Porozumět vlastní osobnosti je základem porozumění své duchovní stránce a svému poslání na Zemi.

Požádejte svého anděla, ať vám pomůže.

Afirmace: Snažím se porozumět sobě i svému životu.