7.6. - 13.6.2021

07.06.2021

 No nového týdne vstupujeme stále ještě s konstelací Mars v opozici na Pluta, kterou jsem popsala v minulém poselství  https://www.evaprokopcova.cz/l/31-5-6-6-2021/. Boj proti manipulaci je hlavním tématem.

Důležitou událostí těchto dnů je Novoluní ve znamení Blíženců, které nastává 10.6.2021 ve 12,52hodin, ale působí již 3 dny před i po. Je doprovázeno zatměním Slunce. Astrologicky to znamená, že Slunce, Luna a Severní Vzestupný lunární uzel tvoří konjunkci, jsou v jednom bodě zvěrokruhu. Retrográdní Merkur se vrací znamením Blíženců a přidává se též ke Slunci a Luně. Celá konstelace je pak v kvadratuře na planetu Neptun.

Co to vše znamená?

Každým Novoluním něco končí a zároveň něco nového začíná. To nové, co po nás chce tento Nov v Blížencích se týká změny naší mysli, komunikace a vyhodnocování informací. Již úplněk ve Střelci nám ukázal v čem jsou naše slabiny a co je třeba udělat pro nastolení harmonie.

Nyní je čas to začít žít a prakticky uvádět v realitu.

Všímejme si svých myšlenek a možná zjistíme, že většina z nich se týká druhých lidí, jejich názorů, toho jak žijí, co dělají a co naopak nedělají. Velkým nešvarem ve společnosti je hodnocení, kritizování a posuzování toho co je dobře a co špatně. Neznáme celé příběhy lidí, a přesto si dovolujeme vynášet soudy. Vznikají domněnky a pomluvy, které se šíří jak lavina dál. Kolikrát si informace neověříme a slepě věříme všemu co se někde dočteme, co se povídá a šušká nebo co jde i z oficiálních zpráv. Je "obdivuhodné" jaké oblibě se těší bulvární časopisy nebo jiné podobné televizní pořady. Nebuďme spolutvůrci takové reality. 

Novoluní si žádá nový úhel pohledu na vše co se děje kolem nás. Jsme na prahu nové doby, která si žádá změnu ve vědomí lidstva. Nastává druhá kvadratura mezi Saturnem a Uranem v tomto roce. Boří se starý systém a uvolňuje cestu novému.

Konstelace Novu se může projevit problémy v komunikaci mezi lidmi, v obchodním styku a v dopravě. Vybízí k opatrnosti při cestování. 

Přehodnoťme informace, kterými jsme každý den bombardováni. Vyciťujme srdcem, která myšlenka nám slouží k dobru, a která je zavádějící. Která nám nahání strach a která je povznášející?

To, co přináší Nov za výzvu, je především život v pravdě a svobodě slova.

Můžeme být ještě hodně překvapeni. Bude se nám neustále ukazovat v jaké blamáži žijeme a čemu jsme uvěřili. Prokoukneme tu falešnou hru?

Zhodnoťme si také, kolik času trávíme na sociálních sítích, jaké komentáře se tam dočteme a jaké píšeme. Jak tento způsob sdílení vytlačil běžnou komunikaci z očí do očí. Pozornost a čas bychom měli věnovat především sobě. Pokud se zaobíráme neustále jen druhými, odvádí nás to od nás samotných, od ponoru do vlastní duše, od pozorování svých myšlenek a svého života.

V komunikaci bychom měli upustit od ego proslovů, prosazování pravdy, získávání si pozornosti tím, že budeme útočit slovně na druhé, zesměšňovat je, skákat jim do řeči nebo je ponižovat. To, jak rozhovor nemá vypadat vidíme často při politických debatách, ale i mezi lidmi obecně.

Buďme nositeli nových šlechetných myšlenek a konstruktivních diskusí.

Planeta Mars se přesouvá v pátek 11.6.021 do znamení Lva, kde setrvá až do 29.7.021. Posílí v nás hrdinství, silnou vůli, ctižádost, rozhodnost, nezávislost, podnikavost a fyzickou zdatnost. Tento Mars má rád intimnosti a citově se angažuje. Jeho slabinou je vznětlivost, dramatické výstupy, nadřazenost, sobectví a panovačnost. Nesnese žádný odpor.

Mysleme a mluvme o druhých jen dobře.

Mír do vašich srdcí.

Eva


Rada andělů na tento týden

(Andělé světla-D. Cooper)

 VLASTNÍ HODNOTA - pocit vlastní hodnoty vede k sebedůvěře, očekávání úspěchu a schopnosti milovat.

Stanovte si jasné hranice a limity a nedovolte druhým, aby je překračovali nebo aby vámi manipulovali. Získáte si tak respekt.

Když si vážíte sami sebe, stáváte se otevřenými a přátelskými, neurážíte se, a naopak jste ochotni druhým odpouštět.

Připomínejte si, že jste sympatičtí a že si zasloužíte lásku. Nedovolte druhým, aby zneužívali vašich citlivých míst. Postavte se sami za sebe a věřte si.

Se skutečným vědomím vlastní hodnoty vyzařujete zlatou auru, která obklopuje i druhé a vyvolává i v nich dobrý pocit. Požádejte svého anděla, aby vstoupil do vaší aury a vedl vás.

Afirmace : Věřím si a znám svou cenu.